شرکت بزرگ BITMAIN غول سازنده ی سخت افزار های ماینینگ این بار از ساخت نسل جدید دستگاه های ماینینگ مبتنی بر تراشه های جدید ایسیک خبر داد. البته این بار با ایسیک 7 نانو متری بهبود یافته.

مطمئنا بار ها نام این شرکت بزرگ چینی را شنیده اید. در حال حاضر بزرگترین شرکت در زمینه ساخت سخت افزار های تخصصی ماینینگ است. این شرکت در تاریخ 29 بهمن 97 از محصولات جدیدی خبر داد که با نسخه اصلاح شده ایسیک 7 نانو متری ساخته خواهند شد.

بعد از ریزش ناگهانی ارزش بیت کوین، بسیاری از فارم ها دیگر استخراج ارز دیجیتال را مقرون به صرفه نداسته و دستگاه های ماینر از مدار خارج شدند. علت این امر ثابت ماندن هزینه های نگهداری و مصرف انرژی و پایین آمدن درامد حاصل از ماینینگ بود. از این رو شرکت های ارایه دهنده سخت افزار های ماینینگ با کسادی بازار رو به رو شدند. این کسادی باعث خسارت دیدن شرکت های بزرگی هم چون Nvidia و AMD در سه ماهه آخر سال 2018 شد. برای غلبه بر این چالش نیاز به ساخت سخت افزار های بهینه تر در مصرف انرژی بیش از پیش احساس شد. از این شرکت ها در صدد ساخت دستگاه های ماینر با قیمت های بالاتر ولی قدرت ماینینگ بیشتر و مصرف انرژی به نسبت کمتر برامدند.

محصولات آینده

شرکت بین دو محصول آینده ی خود را با نام S17 و T17 معرفی کرده که این دو با الگوریتم SHA-256 و بر مبنای POW استخراج می کنند. در ساخت این این دو محصول از تکنولوژی اصلاح شده ی ایسیک 7 نانو متری استفاده می شود که از نظر مصرف برق بسیار بهینه تر سایر محصولات هستند. این محصول در سال جاری (2019) به بازار عرضه خواهد شد.

این محصولات با هدف استخراج بهینه برای کشور هایی طراحی شده است که حامل های انرژی از جمله برق قیمت بالایی دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید