دولت ایالات متحده آمریکا،طی اخطاری جدید در روز چهارشنبه،لیستی از اقدامات پیشگیرانه را منتشر کرد.گفته می شود این اقدامات می توانند مانعی بر سر راه جرایم سایبری جهانی در حوزه کریپتو باشند؛جرایمی که می توانند سود های هنگفتی را برای کره شمالی به دنبال داشته باشند.

وزارت امور خارجه آمریكا،خزانه داری و امنیت ملی به همراه دفتر تحقیقات فدرال،با اشاره به فهرستی از حملات سایبری كه گفته می شود از سوی دولت كره شمالی انجام  شده اند، استدلال کرد که قطع جریان پول،برای متوقف کردن ساخت سلاحهای کشتار جمعی توسط این رژیم نابودگر، بسیار حیاتی است.گفته می شود که این رژیم سرکش طی دو سال گذشته میلیاردها دلار به سرمایه خود افزوده است که از این میان مبلغی حدود 1.5 میلیارد دلار از طریق صنعت کریپتو نسیب این رژیم شده است.

نهادهای ایالات متحده آمریکا در بیانیه ایی اعلام کردند: “ما به شدت از دولت،صنایع،جامعه مدنی و مردم خواستاریم كه کلیه اقدامات لازم را در جهت پیشگیری از حملات آتی، انجام بدهند”.

این اقدامات شامل پیاده سازی چارچوب های سخت گیرانه برای ارزهای دیجیتال علیه پولشویی ، اخراج کارمندان فناوری اطلاعات کره شمالی،به کار گیری بهترین روش های سایبری،و اجرای قانون می باشند. کلیه این اقدامات می توانند به مقابله با تهدیدی که دولت ایالات متحده از آن به عنوان “کبرای پنهان” یاد می کند،کمک کنند.تمرکز این فعالیت های مجرمانه بر روی کریپتو ،به ماه می سال 2017 باز می گردد،هنگامی که هکرها با حمله باج افزار WannaCry صدها هزار رایانه را آلوده کرده و خواستار بیت کوین به عنوان باج شدند.کلیه کشورها در سراسر جهان،در این حمله ،کره شمالی را مقصر دانستند.

از آن زمان ، نهادهای ایالات متحده ادعا می کنند،عاملان “کبرای پنهان” مبارزات سایبری پیشرفته و متنوعی- از جمله چندین توطئه کاملاً وابسته به ارز دیجیتال- را انجام داده اند.Cryptojacking جمعاً 25،000 دلار با مونرو جمع آوری کرده و پولشویی هایی معادل صدها میلیون دلار از سرمایه های دزدیده شده از صرافی ها انجام داده است که همین امر باعث شد تا تحریم شود.

پیش بینی می شود که این کشور،فعالیت های خود را در زمینه جذب مونرو در سال 2020 تقویت کند و همچنین اعتقاد بر این است که پولشویی 1.5 میلیارد دلاری آن از طریق ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد.

به گفته نهادهای ایالات متحده آمریكا،”DPRK از قابلیت های سایبری برای سرقت از موسسات مالی استفاده می كند،و الگویی از فعالیتهای سایبری مخرب و مضر دارد كه با هنجارهای بین المللی فعالیت در فضای مجازی كاملاً متضاد است”.

مقامات ایالات متحده حتی برای عملیات کریپتوی شمالی،سیاست “تحمل صفر” را در پیش گرفته اند.ویرجیل گریفیث که یک توسعه دهنده اتریوم است، در اوایل سال 2020 به دلیل شرکت در یک کنفرانس کریپتوی کره شمالی، به دلیل توضیح در رابطه با چگونگی استفاده از سیستم های بلاکچینی برای فرار از تحریم ها،متهم شد.کره شمالی کلیه اتهامات مبنی بر دزدی حداكثر 2 میلیارد دلار فیات و كریپتو را به شدت انكار كرده و این اتهامات را ” یک بازی کثیف” خوانده است؛چیزی که بقیه دنیا با آن کاملا مخالفند.