سیاستمداران می‌گویند لیبرا مانند ارسال درخواست دوستی برای تروریست ها است

یکی از اعضای کنگره قانونگذاری دموکراتیک ایالات متحده آمریکا ادعا کرده است که مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) با راه اندازی و عرضه ارز رمزنگاری شده فیس بوک یا همان لیبرا در واقع ” درخواست دوستی برای احزاب مختلف، دلالان دارو، قاچاقچیان انسان و تروریست ها” ارسال می‌کند.
برد شرمن (Brad Sherman) در تاریخ 17 جولای، در تضاد و مخالفت کامل با به کارگیری این ارز، توئیتی منتشر کرد که در آن لیبرا را “زوک باک (Zuck Buck)” معرفی کرد و مستقیما مدیر اجرایی فیس بوک را متهم می کند و اعتقاد دارد که این فرد قصد دارد عمدا ترفندهای حیله گرانه ای را جهت دور زدن قوانین ضد پول شویی آمریکا به کار گیرد.
این پست شرمن با یک اسکرین شات ساختگی که نشان می دهد زاکربرگ در حال ارسال پیام دوستی برای بزرگترین قاچاقچی دارو و مواد مخدر، ال چاپو گوژمن (El Chapo Guzman) است، همراه بود.
در زیر آن نیز، نشان داده شده است که دوستان دیگر زاکربرگ عضو گروه فلسطینی حماس شده اند (سازمان تروریستی و گماشته شده از دیدگاه آمریکا و اروپا)، یا در حال حمایت و پشتیبانی از رهبر کره شمالی(کیم جونگ اون)، رئیس جمهور روسیه(ولادیمیر پوتین) و مجرم جنسی(جفری اپستین (Jeffrey Epstein)) هستند.
محاکمه آتشین (سختگیرانه)
شرمن، دیوید مارکوس (David Marcus) مدیر اجرایی کیف پول مجازی فیس بوک یا همان کالیبرا (Calibra) را در تاریخ 17 جولای به کنگره فرا خواند تا وی در خصوص لیبرا توضیحات کاملی را ارائه دهد.
شرمن به کمیته خدمات مالی هشدار داد که لیبرا “وسیع ترین و مهم ترین چیزی است که این کمیته در دهه‌ی اخیر با آن سروکار داشته است” و ادعای مارکوس مبنی بر اینکه اختلاف و تمایزی میان فیس بوک و لیبرا وجود دارد، را کاملا رد کرد.
شرمن اشاره کرد که زاکربرگ پیش از بررسی کامل توسط قانون گذاران آمریکا، اقدام به راه اندازی لیبرا کرده است. وی حتی ادعا کرد که این ارز، پتانسیل نابود کردن آمریکا با قدرت بیشتر از حملات 11 سپتامبر که توسط اسامه بن لادن انجام شد، را دارد. همچنین گفت:
“اگر از ارز رمزنگاری شده جهت تأمین مالی تروریسم در حملات بعدی استفاده شود، 100 وکیل ایستاده در یک صف با حقوق ساعتی 200 هزار دلار، در برابر خشم و ناراحتی مردم آمریکا، پشتیبان و حامی زاکربرگ نخواهند بود و از وی دفاع نخواهند کرد.”

منبع: cointelegraph