هش ریت بیت کوین همزمان با رسیدن قیمت آن به 9 هزار دلار رکورد جدیدی را بر جای گذاشت.

پردازش های پیچیده ریاضی که توسط ماینرها با سخت افزارهای ویژه (AsicMiner یا GPU miner) برای یافتن بلاک جدید در شبکه انجام میشود را با واحد Hash اندازه گیری میکنند، همچنین هش ریت نشانگر میزان امنیت شبکه بلاکچین است.
روز جمعه همزمان با رشد قابل ملاحضه قیمت بیت کوین، هش ریت آن به 62 میلیون تراهش در ثانیه رسید تا بالاترین قیمت تاریخی خود را ثبت کند.
رکورد قبلی مربوط به آگست سال 2018 است که در آن زمان هش ریت بیت کوین به 61.9 میلیون تراهش رسیده بود.

اطلاعات برداشت شده از Blockchain.com نشان می دهند که نرخ هش شبکه بیت کوین- توان محاسباتی جهت ایمن نگه داشتن شبکه- از عدد(62 میلیون ترا هش) در یک ثانیه پیشی گرفت.
این رکورد به دست آمده جدید(ATH) مطابق و در ادامه روندی است که از ابتدای سال 2019 شروع شد و نمودارها نشان از یک افزایش پایدار در میانگین هر دوره 7 روزه می دهند.
با افزایش تعداد Nod های استخراج فعال در شبکه، امنیت این شبکه نیز به واسطه کاهش احتمال حملات آسیب پذیر در زنجیره بلاکچین، افزایش می یابد.
خطر حملات 51% به شبکه بیت کوین کش بدلیل بالا رفتن هش ریت آن کاملا دفع شده و از این بابت شبکه ایمن گشته است.
رسیدن به رکورد جدید هش ریت می تواند پایانی برای بحث دست کشیدن ماینرها از استخراج بیت کوین باشد که در اواخر سال گذشته میلادی همزمان با سقوط قیمت بیت کوین بسیاری از ماینرها، دستگاه هایشان را خاموش کردند.

تعداد هش در یک ثانیه درون شبکه تنها یکی از پایه های اصلی و مرکزی است که سبب رشد دادن و پیشرفت بیت کوین می شوند، آدرس های فعال بیت کوین نیز به بیش از یک میلیون آدرس در روز رسیده است.

این افزایش روزانه به نظر می رسد که تاثیر قابل توجهی بر روی کمیسیون تراکنش ها نداشته است؛ به گونه ای که میانگین این بها چیزی در حدود 1.33 دلار بوده و هست. با استفاده از کیف پول هایی که توان محاسباتی قوی تری دارند، حتی می توان مقدار کمیسیون پرداختی را بیش از این کاهش داد.
همزمان با اینکه رکورد جدیدی از نرخ هش (ATH) به دست آمده است، ارزش لحظه ای بیت کوین هم از طرف دیگر با جهشی به سطح 9000 دلار افزایش یافته است. بیت کوین در زمانی محدود به ارزش حدود 9300 دلار رسید که این میزان یک رکورد سالانه جدید در خصوص ارزهای رمزنگاری شده در رتبه های اول بود.
همانگونه که توسط Mati Greenspan، تحلیلگر تجاری ارشد eToro، اشاره شد، اگر مسایل فاندمنتالی یا بنیادی به خوبی شکل بگیرند، بیت کوین میتواند از نظر قیمتی به سطوح بالاتری دست یابد، همانند آنچه الان در مورد هش ریت رخ داده است.
ارزش بیت کوین نسبت به شروع سال 2019، 150 درصد افزایش یافته است و همچنین ارزش آن نسبت به شروع ماه آپریل تا الان، دو برابر شده است.

منبع: bitcoinist.com
اگر قصد راه اندازی فارم در مقیاس بزرگ و کوچک را دارید میتوانید از قسمت تماس با ما مشاوره رایگان و خدمات راه اندازی 0 تا 100 فارم را دریافت کنید.