صفحه اصلی / اخبار / ورژن جدید دستگاه antminer S11 محصول جدید BITMAIN

ورژن جدید دستگاه antminer S11 محصول جدید BITMAIN

در این مطلب به بررسی ورژن جدید دستگاه antminer S11 و همچنین مقایسه هر دو ورژن با هم می پردازیم

در حالی شرکت های چینی در تعطیلات سال نو به سر می برند، شرکت BITMAIN محصول تازه تولید خود را با ورژن جدید معرفی کرد. این محصول در تاریخ ۱۵ فوریه به بازار عرضه خواهد شد.

با توجه به محبوبیت s11 در بازار ایران، در مطلب سعی داریم تا یک مقایسه از ورژن جدید با ورژن قبلی داشته باشیم. اولین تغییری که مشاهده می شود مربوط به نرخ هش دستگاه است و همچنین کاهش در قیمت.

ورژن قبلیورژن جدید
الگوریتمSHA-256SHA-256
هش۲۰.۵ T hash/s۱۹.۵ T hash/s
توان مصرفی۱۶۰۰ w۱۴۰۰ w
نویز۷۶ db۷۶ db
میزان استخراج ماهیانه۰.۰۲۵۵۲ BTC۰.۰۲۴۲۸
هزینه مصرف برق۹۰۰۰۰۷۵۰۰۰
قیمت۵۱۲ $۴۹۹ $

دستگاه antminer S11

مزایا و معایب

با توجه به جدول بالا میبینیم که در ورژن جدید دستگاه antminer S11 سعی بر افزایش راندمان دستگاه به لحاظ توان مصرفی شده است در واقع با کاهش ۵ درصدی از میزان استخراج کاهش ۱۲ درصدی توان مصرفی را به همراه داشته است. به همین خاطر برای مکان هایی با محدودیت توان مصرفی، این ورژن سازگار تر است.

از طرفی اگر مصرف برق را با تعرفه صنعتی لحاظ کنیم، ماهیانه ۱۰۰۰۰ تومان در هزینه ها صرفه جویی می شود ولی در عوض به میزان ۰.۰۰۱۲ BTC کاهش استخراج را در پی دارد. از آنجا که کاهش استخراج و درامد از مقدار صرفه جویی شده در مصرف برق بیشتر است، ورژن قبلی با ۲۰.۵ ترا هش صرفه اقتصادی بیشتری دارد. از طرفی کاهش قیمت در این ورژن نسبت به قبل تنها معادل ۲.۵ درصد است و با توجه به کاهش ۵ درصدی در استخراج، بازگشت سرمایه در مدت زمان بیشتری صورت می گیرد.

مزیت ورژن جدید در توان مصرفی است. این مسئله برای آن دسته از کاربرانی که محدودیت جریان الکتریکی (امپراژ) دارند بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال فرض کنید شما یک تابلو برق با ظرفیت ۱۵ کیلو وات دارید. چنانچه بخواهید تا جای ممکن از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرید، می توانید ۹ عدد از دستگاه های ورژن قبل را راه اندازی کنید و ماهیانه معادل ۰.۲۲۹۶۸ BTC استخراج کنید. در حالی که با همین تابلو برق می توانید ۱۰ عدد از دستگاه ورژن جدید را به کار گیرید و استخراج ماهیانه را به ۰.۲۴۲۸ BTC برسانید. که البته سرمایه اولیه ی بیشتری را نیاز دارید.

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=971

   

دریافت سریع جدیدترین مطالب در تلگرام

   

درباره فاضل پور

این مطالب را نیز ببینید!

سردرگمی ایالات متحده در بحث رگولاتوری کریپتوکارنسی

ایالات متحده به عنوان پرچمدار مدرنیته و تکنولوژی، انعطاف پذیری بالایی را در خصوص تکنولوژی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.