کاربران بیت کوین به تازگی تصمیم گرفته اند که از خودروهای الکتریکی تسلای خود به عنوان یک نود کامل BTC استفاده کنند و البته این کار هم انجام شده است.

خودروی الکتریکی تسلا به یک نود کامل بیت کوین تبدیل می شود

شاید مردم هرگز فکر نمی کردند که خودروهای الکتریکی و ارزهای دیجیتال با هم مرتبط باشند ، اما جالب است بدانید که این دو پدیده جدید موارد مشترکی با یکدیگر دارند. هر دوی آنها  فناوری های نوظهوری محسوب می شوند که می توانند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند. همچنین در سالهای اخیر  محبوبیت هر دوی آنها در سراسر جهان به طور فزاینده ای افزایش یافته است.

بر اساس ویدیویی که اخیرا توسط برخی از اعضای جامعه بیت کوین منتشر شده است ، می توان به این نتیجه رسید که ممکن است میان این دو پدیده نوظهور ارتباط عمیقی وجود داشته باشد.در این ویدئو به این موضوع اشاره می شود که می توان از اتومبیل های تسلا برای اجرای نود بیت کوین استفاده کرد. در واقع طرفداران ارزهای دیجیتال ،برای تبدیل اتومبیل الکتریکی به یک نود کامل بیت کوین از سیستم کامپیوتری درون اتومبیل خود استفاده می کنند.

هرچند بعید به نظر می رسید که این ایده به حقیقت مبدل شود اما بد نیست بدانید که  تلاش های انجام شده در جهت تحقق بخشیدن به این ایده  موفقیت آمیز بوده اند  و موفقیت آن نیز  توسط پروژه ای به نام Bcoin تضمین شده است.Bcoin پروژه ای است که به دنبال یک روش جایگزین برای اجرای پروتکل بیت کوین است که می توان از آن برای اجرای نود در هر دستگاهی استفاده کرد.

در واقع  شبکه بیت کوین یک ماشین کامل دارد که   به اجرای پروسه های موجود در دنیای گسترده رمز ارز ها کمک می کند.

چرا اجرای نود BTC در تسلا ایده خوبی نیست؟

اگرچه  این روش یک روش کاملاً منحصر به فرد  برای اجرای پروژه Bcoin و همچنین استفاده از قابلیت های خودروهای الکتریکی تسلا است  اما باید گفت که  اجرای نود بیت کوین از طریق ماشین تسلا احتمالاً بهترین ایده نیست. همانطور که خیلی ها می دانند ، اجرای نود بیت کوین به منابع زیادی جهت پردازش نیاز دارد.

واقعیت این است که کامپیوتری که برای اجرای یک نود استفاده می شود ، باید قابلیت این را داشته باشد که داده های بیت کوین بلاکچین را بارگیری و پردازش کند ، که البته این امر  می تواند به طرز خطرناکی در تجربه کاربری کامپیوتر خودروی تسلا تداخل ایجاد کند.

برندی لی کاماچو  در ژانویه  2020 اظهار داشت که:

” استفاده از ماشین های تسلا به عنوان نود بلاکچین ایده ی خوبی نیست!  چون در این مسیر دو مشکل  عمده وجود دارد:

1) مشکلات مربوط به مموری و پردازش که می تواند UX را تحت تأثیر قرار دهد

2) مشکلات مربوط به استفاده از  فضای داخلی که این نیز بزرگترین نگرانی من است.چون ماشین های تسلا به این معروفند که در طول عمر ماژول مموری چنان قوی نیستند و این نیز به دلیل محدود بودن چرخه خواندن و نوشتن است.”

نکته اینجاست که  ماژول های مموری اتومبیل تسلا به دلیل محدود بودن چرخه خواندن و نوشتن ، مشکل ساز هستند و احتمالاً استفاده از این خودروها  برای اجرای نود بلاکچین  تداخل بیشتری در عملکرد آن ایجاد خواهد کرد.با این حال ، توسعه دهندگان Bcoin  اذعان داشته اند که از این مشکلات اطلاعی نداشته اند.در واقع ، وب سایت آنها مجهز به  اخطاری است که اعلام می کند:

” این از پهنای باند ، CPU و فضای دیسک بالقوه شما بیش از حد استفاده می کند.”

این طور به نظر می رسد که آنها قصد نداشته اند که این پروژه را برای مدتی طولانی اجرا کنند .در واقع آنها  فقط به  اندازه ضبط یک ویدئو توانستند این کار را انجام بدهند تا بدین وسیله بتوانند به جهانیان ثابت کنند که این ایده قابل اجرا است.

اگرچه این اولین باری است که یک ماشین به نود بیت کوین تبدیل می شود ، اما همانطور که می دانید این  اولین بار نیست که جامعه رمز ارزها سعی در استفاده از دستگاه های غیر کامپیوتری برای اجرای نود کامل دارند. در حقیقت ، یک آزمایش نشان می دهد که کامپیوترهای تک بورد Raspberry Pi در هنگام همگام سازی با بلاکچین  بسیار خوب عمل می کنند.

نکته دیگری که باید بدان اشاره کنیم  این است که توییتر و تسلا نیز نقاط مشترک زیادی  دارند .همانطور که می دانید Elon Mus مدیر عامل شرکت خودروسازی ، به خاطر حضورش در توییتر این روزها بسیار مشهور شده است.

وی تاکنون ، نظر خود را در مورد این ایده مطرح نکرده است. همچنین وی هرگز اعتراف نکرده است  که یک سرمایه گذار در زمینه رمز ارزها است . با این حال در یک مناسبت اظهار داشت که عملکرد بیت کوین “بسیار درخشان” است و از سوی دیگر گفت که “عملکرد اتریوم نیز بسیار  شایسته است”.  او حتی فاش كرد كه احتمالاً Dogecoin  رمز ارز  مورد علاقه اوست.

نظر شما در مورد استفاده از اتومبیلهای تسلا برای اجرای نود بیت کوین، چیست؟