پیام رسان بزرگ وی چت، کاربران تجاری را از کریپتو کارنسی باز می دارد.

وی چت، برنامه پیام رسان مقتدر که توسط فناوری تنسنت در چین ساخته شد سیاست های پرداختهای خود را به روز رسانی می کند که معامله گران در پایگاه را از فعالیت های مرتبط با ارز دیجیتال (پول رمزگذاری شده) باز می دارد.
غول پیام رسان، پروتکل پرداخت خود را در 30 آوریل به روز رسانی کرد که نشان می دهد که معامله گرانی که از سرویس پرداخت استفاده می کنند، در سایر موارد ، نباید چه مستقیم، چه غیر مستقیم در هیچ فعالیت ابتدایی ارائه سکه یا معاملات ارزی مجازی شرکت کنند.
با اتخاذ سیاست جدید در 31 ماه می، وی چت، سرویس های پرداخت خود را برای معامله گرانی که متخلف محسوب می شوند خاتمه می دهد. با این حال، به روزرسانی سیاست، فعالیت های رمزی را “معاملات غیرقانونی” عنوان کرد، واقعیتی که رسانه های رمزی مختلف چینی آن را بد تفسیر کردند.
سیاست جدید می تواند روی معامله گران خارج از بورس فروخته شده (OTC) در چین که از پرداخت وی چت به عنوان گزینه ای برای معاملات یوان چینی استفاده می کنند تاثیر بگذارد.
مبادلاتی مانند Huobi و Okex پایگاه خود را برای سازندگان بازار OTC و همچنین به عنوان کاربران فردی برای ارائه سفارش و درخواست سفارشات برای تبادل اعتبار به رمز و برعکس ارائه می دهند.
با این حال، توجه به این نکته مهم است که به روزرسانی سیاست پرداخت، خطاب به معامله گران در پرداخت وی چت، با استناد به صاحبان حساب که به عنوان یک کاربر تجاری یا صنفی در مقاسه با افراد جزء (خرده فروشان) ثبت نام کرده اند می باشد. این یعنی به روزرسانی سیاست، تابع موضع بلندمدت وی چت است که کاربران را از استفاده از پایگاه خود برای شرکت در معاملات رمزی باز می دارد.
از ماه اوت سال گذشته، شرکت های غیرمالی وی چت و علی بابا هر دو تلاش خود را برای نظارت و تعلیق حساب های کاربری که مشکوک به مشارکت در تجارت رمزی هستند به کار گرفته اند.

منبع