پیش بینی مکس کایزر بیت کوینر مشهور در رابطه با بازار ارزهای دیجیتال، با افزایش سلطه بیت کوین بر بازار پایان کار آلت کوین ها نزدیک است!

سلطه بیت کوین بر بازار کریپتوکارنسی

مکس کایزر(Max Keiser) تاجر اسبق وال استریت و ماکسیمالیست (طرفدار سرسخت) بیت کوین اخیرا ادعا نموده است که دامنه سلطه بیت کوین BTC از مرز 80% عبور خواهد کرد و آلت کوین ها رو به زوال رفته اند. علاوه بر این او عموم مردم را به سمت روی آوردن به معاملات بیت کوین ترغیب نموده و آنها را از دیگر کریپتوها برحذر می دارد.

کایزر در 6 آگوست در توئیتر خود آخرین نظرش را اینطور بیان داشت:

#سلطه 68.2% بیت کوین – و به زودی عبور از مرز 80% – با حذف آلت کوین ها به نفع بیت کوین. دوره طلایی آلت کوین ها و هاردفورک ها یعنی سال های میان 2014 تا 2017 به پایان رسیده است. (مواظب باشید!) آخرین افرادی نباشید که از آلت کوین ها به بیت کوین روی خواهند آورد.

طبق آمارهای جمع آوری و منتشر شده در جدول جمع بندی Coin360’s، امروزه (یعنی در زمان نگارش این مقاله) بیت کوین سهم 69.2% از بازار را به خود اختصاص داده است، یعنی ارزش بازار بیت کوین امروزه معادل 210,422,145,970 دلار از ارزش کل 303,923,701,331 دلاری بازار کوین ها در دنیا می باشد.

با توجه به این ادعای کایزر مبنی بر زوال آلت کوین ها، تحلیل های اخیر منتشر شده از سوی موسسه SFOX نشان می دهد که شاید این موضوع با موضوع شکوفایی اتر ETH نیز سازگار باشد. نویسنده این مقاله در گزارش موسسه SFOX اشاره کرده است که بیت کوین همبستگی و ارتباط بیشتری را با ارز دیجیتالی اتر ETH به نسبت دیگر آلت کوین ها از خود نشان داده است. او بیان می کند:

همین مطلب پشتیبان این نظریه است که اتریوم به عنوان بلاکچینی است که با توجه به شرایط خاص خود به طور عمومی به عنوان یک دارایی شناخته می شود، و مانند بیت کوین نیز در حال شناخته شدن است. در نتیجه اگر همین روند ادامه یابد، دسته بندی اتریوم به عنوان یک آلت کوین همتراز با دیگر ارزهای دیجیتالی یا کریپتوهایی که جزء بیت کوین به حساب نمی آیند، بی مورد و نامناسب به نظر می رسد.

پیش بینی دیگری از این ماکسیمالیست بیت کوین (مکس کایزر)

همانطور که در گزارش های قبلی Cointelegraph نیز منتشر شد، کایزر بازار گاوی را برای قیمت بیت کوین در سوم آگوست پیش بینی کرده بود. او همچنین مخاطبین خود را به توئیتی ارجاع می دهد که در آن مدعی شده که باور دارد در این هفته قیمت بیت کوین از 15000 دلار عبور خواهد کرد. کایزر نوشته بود:

من حس می کنم که قیمت بیت کوین در این هفته از 15000 دلار خواهد گذشت. اعتماد به نفس در دولت های مرکزی، بانک های مرکزی و مراکز متمرکز و پول های بی پشتوانه (اعتباری) در کمترین سطح خود طی چند دهه اخیر قرار گرفته است.

اگرچه شاید ما نیز با این ادعای کایزر موافق نباشیم که اعتماد عمومی مردم به دولتهای متمرکز و مؤسسات مالی در حال حاضر در کمترین سطح خود قرار دارد، اما مدیرعامل Circle Allaire نیز به طور مشابهی اظهار داشت که درگیری ژئوپلیتیکی رشد بیت کوین BTC را تقویت می کند:

شمابه طور بسیار واضحی می توانید برخی از رابطه های مستقیم را در این وضعیت مشاهده نمایید. همانطور که شما نیز می دانید، من هم گمان می کنم موضوع گسترده تری، در بحث فشار قدرت های بزرگ برای وضوح بیشتر از قبل در مورد وضعیت کریپتوها در جهان است، به خصوص در بحث بیت کوین، رخ داده است. موضوعاتی از قبیل افزایش ناسیونالیسم ، افزایش مقادیر درگیری ارزی ، جنگ های تجاری، همگی بحث هایی هستند که آشکارا از یک منبع امن دیجیتالی و غیر مستقل مالی حمایت می کنند.

منبع: Cointelegraph