در طول این سالها افراد زیادی درباره قیمت بیت کوین بعد از پذیرش کلی بیت کوین در جهان، گمانه زنی‌هایی کرده‌اند. اگر مقدار زیادی سرمایه جهانی به بیت کوین برود قیمت بیت کوین به طور سرسام آوری افزایش خواهد یافت. در اینجا برخی محاسبات و پیش‌بینی‌هایی وجود دارد که توسط کارشناسان انجام شده؛

Hal Finney می‌گوید: هر بیت کوین برابر با ۱۰ میلیون دلار

Hal Finney یکی از اولین کاربران شبکه بیت کوین بود که در واقع اولین تراکنش را از خود ساتوشی دریافت کرد. درست چند روز بعد از راه اندازی و معرفی این شبکه، او در حال بررسی موضوع بود که اگر ارزش بازار بیت کوین برابر با کل ثروت جهان شود قیمت بیت کوین چقدر خواهد شد.

تخمین و برآورد فعلی از کل ارزش سهام سراسر جهان که من یافته ام چیزی حدود ۱۰۰ تریلیون دلار تا ۳۰۰ تریلیون دلار است. با ۲۱ میلیون سکه که ارزش هر سکه حدوداً برابر با ۱۰ میلیون دلار است. پس بنابراین ایجاد سکه های امروزی با چند سنت زمان محاسبه با بازدهی چیزی در حدود صد میلیون برای یک سکه ممکن است پیشنهاد خوبی باشد.

در روزهای اولیه شروع کار بیت کوین، تنها استفاده از یک دستگاه ساده برای مصرف کنندگان در جهت ماینینگ امکان پذیر بود. این که کامپیوترتان را چند روز وقت برای بدست آوردن چند سکه دیجیتالی بی ارزش قرار دهید خیلی کار جذاب و خوبی به نظر نمی رسد. با این حال Finney استدلال خوبی ارائه داد. کسانی که در سال ۲۰۰۹ ماینینگ  کرده بودند شاهد بازگشت قابل توجه بوده اند.

نقطه فروش کمیاب

یکی از ویژگی های جذاب بیت کوین است که آن خیلی کمیاب است. برخلاف ارزهای رایج فیات که می‌توانند پرینت شده و در اختیار دولت قرار گیرند، بیت کوین دارای منبع محدود ۲۱ میلیون سکخ است که نمی تواند تغییر کند. به تازگی علاوه بر لیست ارائه شده توسطِ Hal، برخی دیگر سعی کرده‌اند نشان دهند که در واقع چقدر بیت کوین ها نایاب هستند.

این غیر منطقی و نامعقول به نظر می رسد که چقدر بیت کوینِ کمی در جریان است.  تعدادی کمتر از ۱۸ میلیون سکه.

به این فکر کنید که چقدر این تعداد کم است.

این حتی برای همه شهروندان قاهره کافی نیست که فقط یک بیت‌کوین داشته باشند.

تمام چیزی که شما نیاز دارید یک عدد بیت کوین است و آن یک عدد زندگی شما را تغییر می دهد.

همچنین CZ، مدیرعامل بینانس در مورد این موضوع توییت کرد. بسیاری از مردم اظهار نظر کرده اند که ارز های دیجیتالی می توانند یکی از بزرگترین نقل و انتقالات ثروت را که در دنیا تا به حال وجود نداشته است را تسهیل کنند. سهامداران امروز می توانند جزء اقلیت یک درصد ثروتمند آینده باشند.

اگر شما یک دلار بیت کوین داشته باشید، شما از لحاظ آماری مطمئن جز پولدارترین افراد جهان هستید.

این پیش بینی ها ممکن است کمی عجیب و غریب باشند اما اینها چیزی غیر ممکن در جهان نیستند. اگر بیت کوین به ارزی جهانی تبدیل شود، همه نظام مالی را فرا می گیرد و به تمامی مردم در هر جا اجازه می دهد تا کمی آزادی اقتصادی در زندگی خود داشته باشند.

منبع خبر: Bitcoinist