شرکت سامسونگ پشتیبانی از بیت کوین را به سیستم Blockchain Keystore خود اضافه کرد.

سامسونگ، غول صنعت الکترونیک در کره‌جنوبی پشتیبانی از بیت کوین را به سیستم بلاک‌چین خود که برنامه‌ای غیر متمرکز(dapps) و آنلاین است، اضافه کرد.

با توجه به اطلاعات به روز در وب سایت توسعه دهندگان سامسونگ، پیش از این تنها بلاک‌چین اتریوم پشتیبانی می‌شد اما در حال حاضر بیت‌کوین هم پشتیبانی می شود.

این پشتیبانی تنها محدود به ۶ دستگاه Galaxy S10e، S10، s10 پلاس، S105G، Note10 و Note10 پلاس است و تنها در اختیار ۷ کشور جهان از جمله کانادا، آلمان، کره جنوبی، اسپانیا، سوییس، ایالات متحده آمریکا و انگلستان قرار دارد.

سیستم بلاک‌چین سامسونگ برای اولین بار در اوایل سال جاری به عنوان فضایی امن و مناسب برای ارز های دیجیتالی و برای مدیریت و ایمن سازی رمز های خصوصی بلاک چین معرفی شد.

سامسونگ به بازار اپلیکیشن آنلاین کی‌استور بلاکچین خود، چندین اپلیکیشن جدید اضافه می‌کند و بدین ترتیب مجموعه اپلیکیشن غیرمتمرکز بلاکچین خود را گسترش می‌دهد.

این شرکت در ماه مارس ۲۰۱۹، بازار غیرمتمرکز آنلاین خود، کی‌استور بلاکچین را راه‌اندازی کرد که امروزه این بازار از چهار اپلیکیشن به ۱۷ اپلیکیشن گسترش یافته است.

چهار اپلیکیشن غیرمتمرکز اصلی این بازار عبارت‌اند از کیف پول رمزدار، بازی، اپلیکیشن شبکه اجتماعی و اپلیکیشن صدور صورت‌حساب در حالی که اکنون این اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، از محصولات اپلیکیشن شبکه اجتماعی «آنپان» گرفته تا اپلیکیشن سرگرمی «هانترز» را شامل می‌شود.

سامسونگ روزبه‌روز قدرتمندتر و موفق‌تر می‌شود. سامسونگ یکی از اولین شرکت‌های بزرگی است که با عرضه محصول گلکسی S10 خود محصولات کریپتواش را گسترش داد.

سامسونگ در گفت‌وگویی با کوین‌دسک می‌گوید: «گرچه شرکت‌های دیگر هنوز اقدامات زیادی در این زمینه انجام نداده‌اند، اما ما کیف‌پول بلاکچین را ساختیم و آن را راه‌اندازی کردیم.»

این غول تکنولوژی، ویژگی‌های کیف پول خود را افزایش می‌دهد تا برای رقابت در بازار آماده شود. با سیستم کیف پول سامسونگ، تنها می‌توان توکن‌ها و پروتکل‌های ERC-20 مبتنی بر اتریوم‌ را ذخیره کرد.

به گزارش کوین‌دسک، رقیب اصلی سامسونگ، اپل است که کیف پول خود را به‌تازگی راه‌اندازی کرد. در ماه ژوئن، اپل «کریپتوکیت» را برای آی‌اواس ۱۳ راه‌اندازی کرد و نشان داد که پذیرش برای این غول فناوری در کوپرتینو به‌خوبی پیش رفته است.

لازم به ذکر است که سامسونگ گلکسی اس 10 اولین گوشی هوشمندی نبوده که از ذخیره سازی بلاکچین پشتیبانی می‌کند. پیش از این گوشی فینی ساخته‌ی Sirin Labs و HTC Exodus 1 هم برای استفاده‌ی مبادله کننده‌های ارز دیجیتال تولید شده بودند.

هواوی رقیب دیگر سامسونگ است که البته تاکنون کیف پول کریپتوگرافیک را راه‌اندازی نکرده است. در ماه مه، هواوی در گفت‌وگویی با کوین‌دسک گفت: «ما هیچ برنامه‌ای برای راه‌اندازی کیف کریپتوکارنسی روی گوشی هوشمند خود نداریم، زیرا دولت چین اجازه چنین کاری را نداده است.»

بر اساس تصاویر منتشر شده در توییتر، سامسونگ گلکسی اس 10 به کاربران اجازه می‌دهد تا کیف پول ارز مجازی خود از منبعی دیگر را به گوشی جدید خود بیاورند و یا این که یک کیف پول جدید ایجاد کنند. یکی از تصاویر نشانگر آن است که تنها ارز مجازی پشتیبانی شده توسط این گوشی اتریوم است؛ موضوعی که ممکن است با گذشت زمان و تا فرارسیدن زمان رونمایی رسمی پرچمداران کره‌ای تغییر کند.

منبع خبر: theblockcrypto