پیش بینی قیمت سه کریپتوکارنسی برتر بازار، بیت کوین BTC، اتریوم ETH و ریپل XRP: اتریوم، کوین پیشرو در بازار، با آینده ای روشن

  • روند قیمتی بیت کوین در مقابل دلار، در مسیر رسیدن به اوج قیمت خود، یعنی قیمت ۱۴,۰۰۰ دلاری، تنها سه سطح مقاومتی را تجربه نمود.
  • خطر ایجاد وضعیت “اشباع خرید” در بازار اتریوم در حال پر رنگ تر شدن است. از اینرو، این بازار ممکن است در کوتاه مدت با آشفتگی هایی روبرو شود.
  • در حال حاضر آلت کوین ریپل نیز در وسط میدان مین است! و این وضعیت تا پایان قیمت ۴۷ سنت (۰/۴۷ دلار) پایان نمی پذیرد.

اتریوم هم این روزها پای خود را درست جای پای بیت کوین گذاشته است. در روزهای اخیر افزایش قیمت اتریوم موجب ایجاد هیجان زیادی در بازار شده است. پس از عبور از یک دوره طولانی مدت در کانال پایین، بازار در یک حرکت صعودی بیش از ۲۰ رشد نمود. و با همین حرکت گاوی توانست از سکون خارج شود.

این بازگشت بازار، موجب شده تا نزول نسبی قیمت ها که ماه دسامبر اتفاق افتاده بود، تا ۸۰ درصد بهبود یابد.

نمودار تسلط بیت کوین، بخش دیگری از این بازار بود که مورد توجه خاصی قرار داشت. روند جذب سرمایه در بازار بیت کوین روندی کاهشی را به خود گرفته است و در حال حاضر نیز به نظر می رسد که به این روند نزولی خود ادامه می دهد.

با استفاده از مدل چنگال های اندرو (اندرو پیچفورک)، می توانیم بگوییم که رقم ۶۳٪ سطح سلطه از میزان ۶۹٪ فعلی امکان پذیر است.

زیر سطح ۶۳٪،  نمودار مجددا سناریوی صعودی (بازار گاوی) خود را از دست خواهد داد، و اگر این نمودار دوباره الگوی قبلی (صعودی) خود را تکرار کند، آن زمان می توانیم این فستیوال صعود در بخش آلت کوین ها را جشن بگریم.

نمودار روزانه اتریوم در مقابل بیت کوین (ETH/BTC)

نمودار وضعیت روزانه اتریوم در مقابل بیت کوین نشان می دهد که در حال حاضر قیمت اتریوم معادل با ۰/۰۲۲۳ بیت کوین است. نقطه بحرانی برای غلبه بازار در نقطه ۰/۰۲۳ است. در بالای این سطح قیمت، منطقه مستعد و مناسبی وجود دارد که می تواند به سرعت ارزش اتریوم در مقابل بیت کوین را تا حد قیمت ۰/۰۲۷ BTC افزایش دهد.

اما در پایین سطح فعلی نقاط ساپورت واضحی به چشم می خورند. سطح اول در نقطه ۰/۰۲۱۲ قرار گرفته و بعد از آن نقاط ۰/۰۲۰ و ۰/۰۱۹۵۷ در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند. آخرین سطح ساپورت قیمت اتریوم نیز به وسیله تلاقی خطوط تحرک میانگین پیشرو در اسن نمودار شکل گرفته است. این جا همان منطقه ای است که احتمالا در آن خط طلایی به عنوان نقطه اوج زمستان طولانی کریپتوکارنسی ها، به پایان می رسد.

نمودار روزانه اتریوم در مقابل بیت کوین (ETH/BTC)

اندیکاتور مکدی (MACD) در این نمودار روزانه همچنان وضعیت بازار صعودی را در حال بهبود نشان می دهد. به همین دلیل نیز از این جا به بعد این بازار وارد مرحله خطرناکی خواهد شد که در آن خطر ورود به وضعیت مهم اشباع خرید وجود دارد.

اندیکاتور DMI در این نمودار روزانه، وجود این محرک شتاب قوی را در تایید می کند. وضعیت گاوی یا صعودی  در حالی بر این بازا حاکم شده است، که وضعیت خرسی یا نزولی بازار‌در پایین ترین سطح طی ۱۲ ماه گذشته خود قرار دارد.

نمودار روزانه بیت کوین در مقابل دلار (BTC/USD)

امروز بیت کوین در بازار با قیمت ۹,۷۶۹ دلار معامله شد. قیمتی که نسبت به قیمت ۹,۷۵۰ دلاری دیروز رشد داشته است و موید وضعیت صعودی بازار است.

در این نمودار در منطقه قیمت های بالاتر از قیمت امروز، شاهد آن هستیم که پرش بهای بیت کوین شتاب گرفته است و اولین مقاومت را از خود در قیمت ۱۰,۵۰۰ دلار نشان داده است. بعد از این هم نقاط ۱۱,۲۹۴ دلار و ۱۴,۰۰۰ دلار شاهد مقاومت در نمودار بوده اند!

در محدوده قیمت های پایین تر از قیمت حاضر نیز نقاط ساپورت را در سه جا می بینیم. اولین ساپورت در نقطه ۹,۷۵۰ دلار، و پس از آن در نقطه ۹,۱۵۰ دلار و سومین نقطه در ۸,۸۰۰ دلار انجام پذیرفته است.

نمودار روزانه بیت کوین در مقابل دلار (BTC/USD)

اندیکاتور مک دی دراین نمودار روزانه، به دلیل ضعف در سرعت رشد قیمت بیت کوین در مقابل دلار، شتاب خود را از دست داده است. در این نمودار می بینیم که شیب تند نمودار از دست رفته است؛ و در زمانی کوتاه وضعیت نمودار به یک موقعیت خنثی رسیده است.

اندیکاتور دی ام آی (DMI) نیز در این نمودار روزانه، حاکی از آن است که وضعیت گاوی هنوز هم پابرجاست. اما این گاو قادر به حمله به خط ADX یا شاخص حرکت جهت‌ دار میانگین نیست و نمی تواند الگوی صعود را بار دیگر فعال کند. موقعیت های خرسی و نزوری بازار نیز در سطوح پایین باقی مانده اند و نمی توانند باعث اغتشاش در کنترل تناسب بیت کوین و دلار شوند.

نمودار روزانه اتریوم در مقابل دلار (ETH/USD)

در حال حاضر اتریوم با قیمت ۲۱۸/۵ دلار در بازار معامله می شود و در نقطه ۲۲۰ دلار نیز شاهد یک مقاومت بحرانی بود. در سپتامبر ۲۰۱۹، شاهد یک حمله گاوی و حرکت صعودی در این بازار بودیم که شکست خورد.

اما در بالای نقطه ۲۲۰ دلار،  سطح مقاومت بعدی قیمت در نقطه ۲۳۵ دلار و سطح سوم آن نیز در قیمت ۲۵۰ دلار اتفاق افتاد.

در وضعیت پایین تر از قیمت فعلی نیز، اتریوم ابتدا در سطح ۲۱۵ دلار و پس از آن در نقاط ۲۰۸ و ۲۰۰ دلار برای دومین و سومین بار ساپورت شد.

نمودار روزانه اتریوم در مقابل دلار (ETH/USD)

اندیکاتور مکدی در نمودار روزانه، یک حرکت صعودی شدید را نشان می دهد. این وضعیت ممکن خطر کاهش شدید قیمت را بر اثر اشباع بازار به دنبال داشته باشد.

اندیکاتور DMI در این نمودار روزانه، نشان می دهد که وضعیت صعودی (گاوی) رشد بسیار زیادی داشته است. اگرچه به دلیل سطح بالای اندیکاتورهایی که این روند از آن عبور میکند، هیچگاه این وضعیت خط ADX را قطع نکرده است. سطح خرسی بازار نیز در ۱۲ ماهه اخیر در جایگاهی قرار داشته است که اصلا به چشم نمی آید. در حال حاضر نیز رکود بازار تنها تسلیم وضعیت صعودی است.

نمودار روزانه ریپل در مقابل دلار (XRP/USD)

قیمت ریپل نیز در بازار امروز در سطح ۰/۲۸۳۶ دلار معامله شد. بعد از دو هفته خوب در افزایش قیمت این کریپتوکارنسی، بالاخره قیمت ریپل به یک سد متراکم قیمتی برخورد کرد. این محدوده قیمت تا سطح ۰/۴۷ دلار نیز گسترش می یابد.

در سطوح بالای قیمت فعلی، اولین سد مقاومت در سطح ۰/۲۹ دلار، و بعد از آن در سطوح ۰/۳۰ و ۰/۳۱ دلار برای دومین و سومین بار روی داد.

اولین ساپورت قیمتی این کریپتو در سطح پایین تر از قیمت فعلی آن نیز در نقطه ۰/۲۷ دلار و بعد از آن در ۰/۲۲۵ دلار و ۰/۲۴ دلار اتفاق افتاده است.

نمودار روزانه ریپل در مقابل دلار (XRP/USD)

ندیکاتور مکدی در این نمودار روزانه نیز یک‌ وضعیت افزایشی در حال بهبود را نشان می دهد. البته وضعیت گاوی این نمودار، به دور از افراط و تفریطی است که در نمودار اتریوم شاهد آن بودیم. به همین دلیل نیز این حرکت صعودی می تواند بدون ایجاد هرگونه معضل اشباع بازار و بدون هیچ مزاحمتی به حرکت خود ادامه دهد.

اندیکاتور دی ام‌ آی این نمودار، حاکی از آن است که این وضعیت صعودی کمی از رمق افتاده است، اما هنوز هم وضعیت بازار تحت کنترل قرار دارد. در حال حاضر بازار خرسی یا رکود، شانسی برای ظهور و عرضه اندام ندارد. این وضعیت از سپتامبر ۲۰۱۸ تا به امروز در سطوحی قرار داشته که اصلا دیده نمی شود.