• نمودار تغییرات بیت کوین نشان می هد که این جهش های قیمتی و نوسانات این ارز ، بازار ارزهای دیجیتال را به شدت  تحت تأثیر قرار داده است.
  • افت قیمت  بیت کوین می تواند به عنوان فرصت خرید تلقی شود .اما وقتی معامله گران بیش از حد نسبت به افت قیمت ارزها عکس العمل نشان می دهند ، اعتماد به این بازار  از بین می رود.
  • نمودار تسلط بیت کوین به پایه ساختار تکنیکال جاری رسید و رشد پر فراز و نشیبی را نشان داد که ما آن را با رنگ قرمز در شکل نشان داده ایم.

سوال اصلی  این است که آیا سرمایه گذاران به دنبال یک سناریوی جدید از ساختار صعودی هستند و  یا اینکه چشم اندازی جدیدی نسبت به  روند نزولی این ارز  دارند  که باعث می شود آلت کوین ها را مثل قبل به اوج برسانند.

طبق آمار وب سایت alternative.me ، احساسات بازار بیش از حد فعال بوده در  سطح 49 قرار دارد.  ماه های طولانی زمستان بازار کریپتو، ، بر روی معامله گران تاثیر گذاشته ومیزان  اطمینان به بازار در مدت 36 ساعت 7 امتیاز را از دست داده است.تا زمانی که حمایت های حیاتی وجود داشته باشند ، نزول  می تواند فرصت خریدی برای بازار تلقی شود.

نمودار روزانه ETH / BTC

قیمتETH / BTC  از بیشترین میزان خود یعنی 0.0275  به میزان 10 درصد کاهش یافته و در حال حاضر در سطح قیمت 0.02559 معامله می شود .  بیت کوین ثابت کرد که در برابر ترس از فروش چند ساعت گذشته مقاوم است و از سطح 10،000 دلار فاصله دارد.با نگاهی به هفته آینده ، می توان انتظار داشت که این تغییرات  برای چند روز ادامه یابد و میانگین قیمت ها نیز به سرعت تغییر خواهند کرد و  احتمالاً  به سطح 0.023 خواهند رسید. سطح مقاومت اول بالاتر از قیمت فعلی در 0.0268 ، سپس سطح مقاومت دوم در 0.0275 و سطح مقاومت سوم در  0.029 است. ، سطح حمایت اول نیز  پایین تر از قیمت فعلی در 0.025 ، دوم در 0.023 و سطح سوم در 0.0213 است.

نمودار روزانه MACD اندکی نزولی است اما باز بودن بین خطوط را همچنان حفظ می کند.ساختار فعلی حاکی از یک حرکت افقی رو به پایین با احتمال واکنشهای صعودی با شیب تند است. نمودار روزانه DMI نشان می دهد كه گاوها از سطوح صعودی به دست آمده در  هفته گذشته،  همچنان قدرت خود را از دست می دهند.اما  خرس ها از این افت قیمت به عنوان فرصتی استفاده می کنند و به شدت صعود می کنند.

نمودار روزانه BTC / USD

BTC / USD پس از تلاش برای جدا شدن از سطح 10،000 دلار در اوایل نشست آسیا ، در حال حاضر در سطح قیمت 9803 دلار در حال معامله است. سطح مقاومت اول بالاتر از قیمت فعلی 10 هزار و 500 دلار ، سطح  دوم در 11000 دلار و سطح سوم در 13000 دلار است. سطح حمایت اول زیر قیمت فعلی در  9،650 دلار ، سطح دوم ر 9،150 دلار و سطح سوم در قیمت 9،900 دلار است.

MACDدر نمودار روزانه خو در حال نزول و از دست دادن حرکت روبه بالایی است که بیت کوین داشته است.نمودار روزانه DMI ، گاوها را درست در بالای خرس ها نشان می دهد ، با ریسک بالایی که طرف فروش می تواند کنترل BTC / USD را به دست گیرد و کاهش قیمت را عمیق تر کند.

نمودار روزانه ETH / USD

قیمت ETH / USD از 290 دلار  به میزان 40 دلار افت داشته است.عدم موفقیت در شکسته شدن سطح مقاومت ، نشان دهنده ضعف و فروش فعالی است  که به دنبال سرمایه گذاری بر درآمدهای حاصل از نزول های قیمتی دسامبر  2019 است.سطح مقاومت اول بالاتر از قیمت فعلی در  260 دلار ، سطح  دوم در 290 دلار و سطح سوم در 308 دلار است.سطح حمایت اول زیر قیمت فعلی در  250 دلار ، سطح دوم در 237 دلار و سطح سوم در  230 دلار است.

MACD در نمودار روزانه خود ، یک روند صعودی را نشان می دهد ، اما این روند صعودی را تکمیل نکرده است. شکاف کوچک بین خطوط ، فضای کمی را برای بازگشت به سمت بالا به وجود می آورد.DMI در نمودار روزانه نشان می دهد كه گاوها قدرت خود را از دست می دهند ، اما هنوز هم صعود خود را در جفت ETH / USD حفظ می کنند.  خرسها نسبت به فروش آخر هفته واکنش نشان می دهند و نیروی روندشان را افزایش می دهند ،اگرچه سعی می کنند با  رهبری طرف خرید وار جدال نشوند.

نمودار روزانه XRP / USD

XRP / USD در حال حاضر در قیمت 0.281 دلار معامله می شود و یکی از 3 گروه برتر است که بیشترین سطح پشتیبانی را از دست داده است. سطح مقاومت اول بالاتر از قیمت فعلی ، در 0.29 دلار ، سپس سطح دوم در 0.30 دلار و سطح سوم در 0.32 دلار است. سطح حمایت اول زیر قیمت فعلی در 0.28 دلار ، سپس سطح دوم در 0.27 دلار و سطح سوم در 0.255 دلار است.

نمودار روزانه MACD ، یک روند راکد در حال پیشرفت را نشان می دهد به طوریکه می توانیم منتظر یک فضای نزولی افقی باشیم.نمودار روزانه DMI ، گاوهایی را با حداقل برتری نسبت به خرس ها نشان می دهد.در بعضی از نقاط ، آنها باید درباره رهبری بحث کنند ، که احتمالاً این امر  باعث افزایش نوسانات خواهد شد.