یادداشت سردبیر: این هفته ، شاهد آن بودیم که وال استریت بعد از وحشت ناشی از ویروس کرونا ، کمی بهبود پیدا کرد ، اما بعید است که این بی ثباتی به این زودی ها به پایان برسد.ما می دانیم که سلامتی شما و خانواده هایتان از همه چیز مهم تر است ، اما باید بدانید که برنامه ریزی برای آینده مالیتان، به ویژه در بحرانی که امروز شاهد آن هستیم ، نیز بسیار مهم است.

با توجه به این مسئله، پیشنهاد می کنیم که مقاله زیر که حاصل تلاش همکارمان تی کا تیواری در گروه تحقیقاتی Palm Beach  است را مطالعه بفرمایید.تی کا یک متخصص در حوزه بازار کریپتو است. او می گوید که امکان اینکه 5 ارز کمتر شناخته شده بتوانند سودی معادل 5 میلیون دلار برای شما ایجاد کنند ، یک فرصت نادر است.او همچنین در مورد رازی که بیت کوین از سرمایه گذاران خود پنهان کرده است سخن گفته است.

تی کا تیواری ، سردبیر Palm Beach Daily

اگر یک مشاور مالی دارید ، شاید پس از خواندن این مطلب ، او را اخراج کنید! حقیقت این است که بسیاری از شرکت های وال استریت حقیقت را در مورد بیت کوین به شما نمی گویند.مریل لینچ ، مورگان استنلی و جی پی مورگان، مشاوران مالی خود را از صحبت درباره بیت کوین منع می کنند. مشاوران ولز فارگو(Wells Fargo ) فقط اجازه دارند تحقیقات ابتدایی خود را در مورد بیت کوین و تنها در صورت درخواست مشتریان ارایه دهند.در واقع این بزرگواران پشت چیزی به نام “امانتداری” پنهان شده اند.این که آنها می گویند فقط به نفع مشتریان رفتار می کنند ، فقط یک حرف است.مطمئناً مشاوران باید قبل از هر چیز از منافع مشتریان خود دفاع کنند. اما حقیقت چیز دیگری است …

آنها که به نوعی با شرکت ها همدست هستند همه واقعیت را در مورد بیت کوین به شما نمی گویند، چون سودی برای آنها ندارد.وال استریت کاری نخواهد کرد مگر اینکه سودی برایش داشته باشد.اما به محض این که بفهمد می تواند جیب شما را خالی کند قطعا درنگ نخواهد کرد. دقیقا به همین دلیل بود که من وال استریت را ترک کردم. من به سود شرکت ها اهمیت نمی دهم. و حالا می توانم تحقیقات مستقل خودم را انجام بدهم و بهترین ایده هایم را در اختیار شما قرار دهم.بنابراین امروز ، به شما می گویم که وال استریت رازی را از شما مخفی می کند؛ و اینکه چرا قبل از ورود به بانک ها و صرافی ها ، باید از این راز آگاه شوید.

و اما راز بزرگ بیت کوین!

طبق مطالعه ای که توسط Bitwise Asset Management انجام شده است ، بیت کوین می تواند عملکرد پورتفولیوی شما را بالا برده و در عین حال نوسانات کلی آن را کاهش دهد.به عنوان مثال ، اضافه کردن 5٪ تخصیص بیت کوین به یک پورتفولیو استاندارد 60/40 که ترکیبی از سهام و اوراق بهادار است ، باعث افزایش 5 درصدی بازده کل می شود بدون اینکه ریسک شما افزایش یابد.این یعنی حتی اگر فقط با یک 1% تخصیص در طول زمستان 2018 رمز ارزها ، وارد بازار کریپتو می شدید ، بازهم از مدل 60/40 فراتر رفته و در عین حال نوسانات را نیز کاهش می دادید. حال ممکن است از خودتان بپرسید که چگونه این امر ممکن است؟ به خصوص وقتی که بازار کریپتو از دسامبر 2017 تا دسامبر 2018 نابود شد.پاسخ این سئوال در ویژگی های بیت کوین نهفته است:

همبستگی کم: بیت کوین مستقل از بورس سهام و سایر دارایی ها عمل می کند. بنابراین مهم نیست چه اتفاقی برای سهام ، طلا ، اوراق قرضه و غیره می افتد ، چون هیچ کدام روی بیت کوین تأثیر نخواهند گذاشت.همین امر به کاهش نوسانات کمک می کند.

کلاس جدیدی از دارایی ها : کریپتو مانند سهام فناوری در دهه 1990 ، هنوز هم یک بازار کوچک و دارای رشد بالا است. در حقیقت ، سرمایه بازار بیت کوین فقط 121 میلیارد دلار است ، که این رقم در  مقایسه با سرمایه بازار تریلیون دلاری بازارهای طلا و سهام ، ناچیز است.

نقدینگی: سرمایه گذاری هایی با رشد بالا (مانند سهام خرد ، سهام خصوصی و کلکسیون های نادر) می تواند دشوار باشد ، البته در صورتی که خرید یا فروش غیرممکن باشد.

حجم معاملات روزانه بیت کوین به میلیارد می رسد. بنابراین معامله آن آسان است. این مورد را نیز فراموش نکنید که مشاور مالی شما قبل از همه، اینها را می داند.برای من ، اصلا قابل قبول که هنوز به شما چیزی درمورد این موضوع نگفته است.به هر حال به خاطر داشته باشید که مشاور مالی شما هر زمان که اراده کند می تواند از شما درخواست پول بیشتر کند ، در حالیکه همه حقیقت را به شما نمی گوید!

پول همه چیز است!

پول ، خون جاری در رگ های وال استریت است.تخمین زده می شود که شرکت های مالی سالانه چیزی بالغ بر439 میلیارد دلار بابت هزینه های مدیریت سرمایه دریافت می کنند.این شرکت ها کار میلیون ها نفر را برای خرید محصولات مالی ساده تر می کنند.سپس برای این خدمات سودی میلیاردی دریافت می کنند.اما ریشه این گیاه در حال خشک شدن است …

در طول دهه گذشته ، سود وال استریت از مدیریت سرمایه و محصولات امن حدود 24 درصد کاهش یافت.بنابراین پیش بینی می شود که آنها به زودی به محصولات مالی رمز نگاری شده به عنوان یک منبع درآمد جدید ، روی آورند.آنها فقط منتظر هستند تا فضای قانونی بازتر شود.البته اکنون شاهد آن هستیم که این پیش بینی به حقیقت پیوسته است.نوامبر گذشته ، Fidelity Investments – چهارمین مدیر سرمایه  ایالات متحده – در نیویورک مجوز گرفت تا به مشتریانش خدماتی از جمله ترید ارزهای دیجیتال و ضمانت ارزهای دیجیتال(custody) ارایه دهد.

بعلاوه ، شرکت های غول پیکری مانند بورس اوراق بهادار نیویورک ، Nasdaq و TD Ameritrade همگی در حال راه اندازی پلت فرم های کریپتوی خودشان هستند.مورگان استنلی انتظار دارد که مدل پورتفولیوی سنتی  60/40 در طی 10 سال آینده به 2.8% در سال برسد.با بازده های ناچیزی مثل این ، شرط می بندم که مشاوران مالی به زودی بیت کوین را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند.و شما برای این پیشنهاد باید هزینه هنگفتی به آنها پرداخت کنید.به همین دلیل است که باید امروز کم کم بیت کوین را وارد معاملات روزانه خود بکنید.به یاد داشته باشید ، شما فقط به مقدار کمی – حتی یک تخصیص 1٪ – برای تقویت عملکرد پورتفولیوی خود نیاز دارید.

دوستان ، وقتی وال استریت سرانجام راهی پیدا کرد که بتواند به راحتی این کلاس دارایی را به 500 میلیون سرمایه گذار برساند … خواهیم دید که قیمت ها سر به فلک خواهند کشید.

امضاء:تی کا تیواری