بازار ارزهای دیجیتال در بزرگترین اصلاح قیمتی سال قرار گرفته است؛ ریپل، استلار، کاردانو، بیت کوین کش، BSV و ترون تحت تاثیر قرار گرفتند.

خلاصه وضعیت بازار

چندی است که زمزمه هایی برای اصلاح قیمت در بازار ارزهای دیجیتال به گوش می رسد و امروز صبح بالاخره این اتفاق افتاده است. بیت کوین حدود هزار دلار دامپ شد و در عرض چند ساعت، ارزش کلی بازار تا 32 میلیون دلار کاهش یافت.

در حالی که در طول روز بیت کوین در محدوده 8 هزار دلار خرید و فروش می شد، در کمتر از یک ساعت ارزش آن به 7175 دلار سقوط کرد. این دامپ ده درصدی، فروش گسترده ای در بازار ارزها را به دنبال داشت و طبق معمول، الت کوین ها تاثیر بیشتری از این تغییر گرفتند. در زمان نوشتن این مقاله، بیت کوین اندکی بهبود داشته و به 7300 دلار بازگشته است، امّا ضرر های بیشتر پیش بینی می شود. تحلیلگران 6400 دلار را به عنوان محدوده جدید خرید زیر نظر دارند.

قیمت اتریوم با کاهش 7 درصدی به 240 دلار بازگشت که این کاهش به شدیدی سایر ارزها نبوده است. در طول هفته، اتریوم برای اولین بار پس از نوامبر سال پیش ار مرز 200 دلار گذشت که جایگاه مناسبی برایش محسوب می شد. چنین افزایش سریعی همیشه با یک عقب نشینی همراه است که این همان چیزی است که امروزه در بازار شاهد آن هستیم.

ده ارز دیجیتال بالای جدول همگی نزول داشته و قرمز رنگ شده اند و همه الت کوین ها پایین کشیده اند. بسیاری از این ارزها مانند ریپل، استلار و کاردانو به شدت نزول کرده و دامپی 14 درصدی داشته اند. همچنین، بیت کوین کش، لایت کوین، EOS و بایننس کوین نیز وضعیت مناسبی ندارند و هرکدام 10 درصد کاهش داشته اند.

ضرر و زیان ها در 10 ارز برتر جدول بیشتر نیز بوده است. به عنوان مثال Bitcoin SV به میزان 10 درصد کاهش داشته است. همچنین، ترون نیز با دامپ 16 درصدی وضعیت خوبی ندارد و ارزهایی مانند منرو، دش، ایوتا و نئو همگی در این روز 10 درصد ضرر داشته اند. در این میان تنها ارز Tezos توانسته از این وضعیت جان سالم به در ببرد و در حالی که تمام ارزها نزول داشته اند، این ارز اندکی افزایش داشته است.

Chainlink تنها الت کوین با رشد مثبت

امروز تنها یک الت کوین توانسته روند مثبت و سود داشته باشد. الت کوین Chainlink حدود 7 درصد افزایش داشته و به رقم 0.884 دلار رسیده است. به نظر می رسد تنها چیزی که باعث به وجود آمدن این وضعیت برای LINK شده باشد، راه اندازی mainnet در بلاکچین اترویم در تاریخ 30 مه بوده است. تنها ارزهای دیجیتال دیگری که در حال حاضر روند مثبت داشته اند استیبل کوین ها هستند، زیرا همه در حال دامپ کردن الت کوین های خود هستند.

دامپ های دو رقمی بسیار زیادی وجود دارد که می توان به آن ها اشاره کرد، امّا آن هایی که بیشترین ضرر را داشته اند شامل LOST، Golem، Pondi X و Ontology می شوند.

total market cap

در چند ساعت پیش رقم بسیار بالای 32 میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال دامپ شد و ارزش بازار به 225 میلیارد دلار کاهش یافت. این کاهش بی سابقه 12 درصدی یکی از بزرگترین دامپ های سال بوده است، امّا این اتفاق کاملا هم پیش بینی نشده نبود. در زمان نوشتن این خبر، بازار به رقم 230 میلیارد دلار بازگشته است که همین رقم خود به نسبت هفته پیش 20 درصد بیشتر بوده است.

منبع خبر: NEWSBTC