تحلیلگران معتقدند ارزش بیت کوین به 6000 دلار سقوط کرده و با هالوینگ (نصف شدن پاداش‌ها) به بالاترین قیمت خود در تمام تاریخ، خواهد رسید!

در طی 48 ساعت گذشته، ارزش بیت کوین تا حدی رشد از خود نشان داده است. پس از افت بی رحمانه ای که این ارز در اوایل این هفته از خود نشان داد، که ارزش آن را از 10200 دلار به 7700 دلار رساند، این رشد مورد استقبال قرار گرفت.
با این وجود، یکی از تحلیلگران می‌گوید که این دوره افت برای بیت کوین هنوز تمام نشده است، و ادعا کرده است که کریپتوکارنسی باز هم به اندازه حداقل 25 درصد از ارزشی که اکنون دارد، سقوط خواهد کرد. به علاوه، بنا به اعتقاد و انتظار همین تحلیلگر ارزش بیت کوین شروع به رشد فزاینده خواهد کرد و به حوالی بالاترین ارزش پیش بینی شده خود یعنی 20000 دلار در هشت ماه آینده خواهد رسید.

اتفاق بعدی برای بیت کوین چیست؟

طبق گفته تحلیلگران فنی برجسته، سقوط بیت کوین هنوز به طورکامل انجام نشده است. آنها اخیرا در یک پست توییتری، خاطرنشان کردند که مرحله افت قیمت بیت کوین هنوز به طور کامل انجام نشده است؛ این باور ظاهرا از این واقعیت نشأت می‌گیرد که کریپتوکارنسی هنوز هم پایین‌تر از میانگین های برجسته و مهم قرار دارد و بنابراین هنوز به نقطه رشد و قوت نرسیده است (هنوز ضعیف است).
مطابق با گفته های آنها چیزی که محتمل تر است، این است که ارزش بیت کوین تا ماه نوامبر به قیمت های پایین 6000 دلار سقوط می‌کند، در یک دوره مشخص در همین حدود ارزش تا ژانویه 2020 باقی می ماند، و سپس با فرایند نصف شدن پاداش بلوکی در می 2020 که به هالوینگ یا هالونینگ معروف است، ارزش آن شروع به رشد می کند.
“دم دست ترین و محتمل ترین سناریویی که باید پیش بگیریم، این است که صادق باشیم. ما ارزش بالای بیت کوین را در سال 2019 دیدیم و بعد از این افت اخیر پیش آمده، به احتمال زیاد مجددا شاهد رشد و افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود.”
تحلیل این تاجر(توییت بالا) رفتار و گرایش بیت کوین پیش از انجام هالوینگ را در گذشته متذکر می شود. بیت کوین بعد از گستردگی و افزایش قیمت اولیه خود و فرایند افت قیمت اولیه، مجددا چندین ماه شروع به تراکم و افزایش قیمت می کند.

چه چیز اثبات می‌کند که رشد BTC خیلی سریع بازگردد ؟

با این حال که تحلیل اشاره شده بالا از این نظریه پشتیبانی می کند که بیت کوین برای مدتی نسبتا طولانی تر در ارزشی نزدیک به 6000 دلار در جا خواهد زد، دلایل متقاعد کننده ای نیز وجود دارد مبنی بر اینکه تنها چند هفته طول می کشد تا ارزش بیت کوین به حدود 10000 دلار برسد.
سایمون پیترز (Simon Peters)، تحلیلگر شرکت eToro، در گفتگو با خبرگذاری انگلیسی ایندیپندنت (Independent) اشاره کرد که بیت کوین خیلی زود مجددا به ارزش 5 رقمی خود خواهد رسید. وی گفت:
“اکنون که بیت کوین با ارزش زیر 8500 دلار معامله می‌شود، سرمایه گذاران می توانند از این فرصت جذاب به دست آمده استفاده کنند و بیت کوین را با قیمت پایین بخرند. اصول اصلی و پایه مثل هش ریت همچنان قدرتمند باقی می مانند، و پذیرش و عمومیت بیت کوین نیز همچنان با یک سرعت متعادل به جلو حرکت خواهد کرد. با داشتن و پذیرش این شرایط، ما شاهد رشد مجدد این ارز تا ارزش 10000 دلار در طول ماه آینده خواهیم بود”.
و جو دیپاسکواله (Joe DiPasquale)، مدیر اجرایی شرکت بیت بول کپیتال (BitBull Capital)، این تحلیل را تکرار کرد و حتی پا را فراتر گذاشت و یک خط زمانی برای بازیابی طراحی کرد. این مدیر اجرایی در گفتگو با CNBC ادعا کرد که از آنجایی که بخش های کلیدی همچنان قدرتمند باقی می مانند”،”پس فرآیند رشد مجدد قیمت به سمت 10000 دلار در روزهای پیش رو دست یافتنی و محتمل است.

منبع: NewsBTC