کمتر از یک هفته تا هاوینگ بزرگ بیت کوین باقی مانده است: هش ریت به بیش از 140 اگزاهش رسیده و ماینرها در حال انباشت دارایی های خود هستند. شرکت تحقیقاتی  و تجزیه و تحلیل Glassnode طی گزارشی که در در تاریخ 3 ماه مه منتشر کرد اذعان داشت که هش ریت بیت کوین به نقطه اوج خود یعنی بیش از 140 اگزاهش در ثانیه رسیده است.اگرچه چیزی کمتر از یک هفته به رویداد بزرگ هاوینگ بیت کوین باقی مانده است اما ماینرها همچنان در حال انباشت دارایی های خود هستند.

هش ریت بیت کوین از 140 اگزاهش در ثانیه عبور کرد

در کمتر از یک هفته یعنی در تاریخ 12 مه 2020 ، شبکه بیت کوین قرار است سومین رویداد هاوینگ خود را تجربه کند.بدین ترتیب قرار است پاداش ماینرها به ازای ایجاد هر بلاک جدید از 12.5 BTC به 6.25 BTC کاهش یابد. با وجود کاهش 50 درصدی درآمد ماینرها که قرار است تا یک هفته آینده اجرا شود ، ماینرها طی چند هفته گذشته قدرت پردازش شبکه  را به شدت افزایش داده اند.شركت تحلیل کریپتوی Glassnode روز يكشنبه فاش كرد كه زنجيره BTC شاهد عبور هش ریت خود از از 140 اگزاهش در ثانيه (EH / s)بوده است که این رقم بالاترین رقم هش ریت  (ATH) براي اين شبكه است.

روند قیمتی بازار نشان می دهد که قیمت هر بیت کوین در تاریخ 30 آوریل به 9،300 دلار افزایش یافته و تا ساعت 8 صبح روز یکشنبه بالاتر از محدوده 9000دلار باقی مانده است . معاملات اولیه تاریخ 3 مارس ، زیر محدوده 9K حرکت کرده است ، اما دارای حمایت بیش از  8،500 دلار بوده است.

از وقتی که قیمت بیت کوین در Bitstamp در تاریخ 17 دسامبر 2017 از مرز 19،600 دلار گذشت،میزان کل هش ریت بیت کوین نیز به میزان  10 برابر افزایش یافت .در آن زمان ، هش ریت فقط 14EH/s بود و از آن زمان رشدی 935 درصدی داشته است. تا پایان اکتبر 2019 ، هش ریت SHA256 بیت کوین بیش از 100EH/s بود. البته این جهش قابل توجه هش ریت بیت کوین به بالای  140EH/s در روز یکشنبه دوام چندانی نداشت . آمارهای به دست آمده از  Bitcoin.com نشان می دهند که میزان هش ریت بیت کوین در روز دوشنبه به 110EH/s رسیده است.

صدور بیت کوین در تقابل با  ارزهای فیات – انباشت دارایی ها توسط ماینرها

با شروع شمارش معکوس و نزدیک شدن به رویداد هاوینگ سوم بیت کوین  ، قیمت ارزهای دیجیتال و همچنین نرخ هش ریت دو آمار کلیدی هستند که سرمایه گذاران ، قبل و بعد از  تاریخ 12 مه بدانها توجه می کنند.جان دیواین ، گزارشگر ارشد سرمایه گذاری آمریكا ، می گوید كه این رویداد هاوینگ تقابل واضح بیت کوین با بسته های محرك اخیر و ارزهای فیات است.

وی ادامه داد: «هاوینگ های قبلی که  به ترتیب در سال 2012 و 2016  اتفاق افتادند،  افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین را به دنبال داشتند. رویداد هاوینگ اساساً صعودی برای قیمت ارزهای دیجیتال است .بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که بعد از رویداد هاوینگ سوم نیز شاهد یک روند صعودی بلند مدت باشیم.

جان دیواین در یادداشتی به سرمایه گذاران در تاریخ  4 مه توضیح داد:

“کاهش عرضه بیت کوین می تواند به سادگی دلیل افزایش سود سرمایه گذاران را توجیه کند. در تقابل شدید با ارزهای فیات مانند دلار آمریکا -که  بیش از 2 تریلیون دلار فقط توسط ذخیره فدرال در سال 2020 صادر شده است – تعداد بیت کوین موجود دارای هارد کپ(hard cap) بوده، و رقیق سازی عمده  اساساً غیرممکن است. “

سیمون پیترز ، تحلیلگر بازار Etoro ، اذعان داشته است كه ماینرها قبل از رویداد هاوینگ ، بیت کوین های تازه استخراج شده  خود را نمی فروشند.پیترز روز دوشنبه خاطرنشان كرد: “شاخص ها نشان می دهند كه ماینرها به طور كلی به جای فروش ، در حال حاضر به دنبال انباشت دارایی های خود هستند.”

وی ادامه داد: “افزایش قیمت بیت کوین بدان معنی است که ماینرها برای پوشش هزینه های عملیاتی خود ، لازم نیست بیت کوین های زیادی را بفروشند.” وی افزود:” انباشت دارایی ها توسط ماینرها می تواند به این معنی باشند که با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ باید منتظر یک روند صعودی باشیم. “

نظر شما در مورد افزایش هش ریت و عبور از مرز  140EH/s چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.