جی‌پی مورگان به کمک مایکروسافت، ساختار حریم خصوصی کوروم (Quroum) را بروز می‌نماید

شرکت جی‌پی مورگان چیس – بزرگترین بانک ایالات متحده با ثروتی بالغ بر ۲٫۶۲ تریلیون دلار – گزارش نمود که زیرساخت‌های پلتفرم بلاک چین کوروم خود را با کمک شرکت مایکروسافت بروز نمود. این گزارش توسط مجله خبری کوین‌دسک در نهم ماه می منتشر گردید.

بنابر این گزارش، کوروم (Quroum)، پلتفرم اختصاصی بلاک چین شرکت جی‌پی مورگان محسوب می‌شود که بر پایه پروتکل‌های اتریوم ساخته شده‌اند. به نقل از آقای الی هریس Oli Harris، رییس بخش کوروم و استراتژی دارایی‌های (دیجیتالی) کریپتو شرکت جی‌پی مورگان، توسعه‌دهندگان این شرکت از طریق جایگزینی یک سیستم پایه جاوای مدیریت انتقال “Tessera”، که جایگزین موتور کانسالت پایه Haskell سابق این شرکت شده، برای ایجاد نوآوری در ساختار خصوصی کوروم تلاش می‌کنند.

او در اشاره به زوایای این طرح بیان داشت که این نوآوری برای اجرا راحت‌تر پلتفرم کوروم توسط تعداد بیشتری از شرکت‌ها، برنامه ریزی شده است، و در ادامه اشاره نمود:

این یک نرم افزار منبع باز است که در Github قابل دسترس بوده، و به نمایندگی از همه مصرف کنندگان کوروم توسط جی‌پی مورگان نگهداری می‌شود. هر چه مصرف‌کنندگان کوروم بیشتر باشند، برای همه بهتر است. زیرا ما نیز می‌توانیم با استاندارد نمودن و حتی ایجاد مجموعه‌های قویتری از تکنولوژی کمک بیشتری بگیریم.

طبق گزارشات، مهندسان شرکت مایکروسافت و جی‌پی مورگان بیشتر در تلاش برای ساده سازی توسعه node در این پلتفرم، و نیز کاهش پیچیدگی‌های آن هستند. ایشان همچنین توسعه آپشن‌هایی همچون مکانیزم‌های اجماع چندگانه، و ارائه نوار منویی از انواع حریم‌های خصوصی را هم در دستور کار خود دارند. آقای هریس در این گزارش توضیح می‌دهد که اقدامات شرکت برای تلاش در چه راستایی انجام می‌پذیرد:

شرکت‌هایی مانند جی‌پی مورگان در حقیقت می‌توانند بر کاربردهای تجاری تمرکز نموده و راهگشایی برای ارائه ارزش‌های تکنولوژیکی هستند، همانطور که کوروم پیشرفته مایکروسافت، با مسائل و مشکلات بزرگی موجه خواهد بود.

بعلاوه آقای هریس تاکید نمود که علیرغم همکاری‌های گسترده بانک با کلود آزور مایکروسافت (Microsoft Azure cloud)، اما باز هم کوروم (Quorum) به گونه ای طراحی شده است که چند کلودی باشد.

براساس گزارش اخیر، کوروم اولین پلتفرمی خواهد بود که می‌تواند با استفاده از پلتفرم جدید و تازه منتشر شده مایکروسافت با نام (BaaS)، یا همان سرویس بلاک چین Azure، مدیریت شود.

پس از آن نیز، در این هفته مایکروسافت به گسترش ابزارهای بیشتری، شامل کیت توسعه بلاک چین آزور (Azure Blockchain Development Kit) برای بلاک چین اتریوم، برای پلتفرم BaaS خود ادامه داده است.

درحالیکه شرکت جی‌پی مورگان و مایکروسافت در حال فعالیت برای دستیابی به نوآوری‌های جدیدی در مشخصات فنی کوروم هستند، غول بانکی تا حد زیادی سرگرم نقطه درخشان صنعتی خود یعنی استیبلکوین تازه رونمایی شده با نام JPMCoin می‌باشند که با تکنولوژی بلاک چین تقویت شده است.