1. کمیسیون ارواق بهادار و بورس ایالات متحده آمریکا (SEC) در روز سه شنبه مجددا تصمیم گیری در مورد تایید یا رد کردن صندوق قابل مبادله در بورس (ETF) برای بیت‌کوین را مجددا به تعویق انداخت.

در اعلامیه جدیدی که توسط SEC منتشر شد، یک مقام مسئول گفت کمیته تصمیم گیری درخواست ETF بیت‌وایز که توسط بورس NYSE Arca ثبت شده را فعلا معلق کرده است.

این درخواست برای بار اول در ژانویه سال جاری ثبت شد و رقابتی بر سر راه اندازی اوّلین ETF بیت‌کوین در آمریکا آغاز شد و پیش بینی می شود که این مسئله بتواند نقدینگی جدیدی را به بازار ارزهای دیجیتال بیاورد.

کمیسیون SEC آخرین بار در ماه مارس تصمیم گیری در مورد پروپوزال Bitwise و VanEck/SolidX را به تعویق انداخت و به ماه مه موکول کرد. مقام مسئول هنوز هیچ ETF بیت‌کوینی را تایید نکرده است، امّا متخصصین ارزهای دیجیتال و مقامات رسمی معتقدند که این اتفاق دیر یا زود می افتد.

شرکت Crypto Crescent Asset Management، که یک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال است، نیز همچنین یک ETF ارز دیجیتال پیشنهاد داده است که به کاربران اجازه دسترسی به بیت‌کوین و اتر را فراهم می کند. با این وجود، این شرکت که با NYSE Arca همکاری دارد هنوز رسما پروپوزال خود را ارائه نداده است.

زمانی که آخرین رو نوشت از ETF  بیت وایز در Federal Register منتشر شود، یک دوره سه هفته ای برای دریافت نظرات عمومی وجود خواهد داشت. سپس دو هفته نیز برای پاسخگویی به نظرات در نظر گرفته خواهد شد.

منبع خبر: CoinDesk