کیف پول بیت کوین چیست. انواع کیف پول بیت کوین. کیف پول سرد و گرم چه فرقی با هم دارند؟

اصطلاح wallet یا کیف پول، محلی برای ذخیره ارز دیجیتال است و به دو نوع گرم و سرد تقسیم می شود. نوع اول به صورت آنلاین بوده و نیازمند دسترسی به اینترنت است و به آن کیف پول “گرم” گفته می شود. نوع دوم ، به صورت آفلاین است و مانند یک فلش مموری است و به آن کیف پول “سرد” گفته می شود. کاربرد  کیف پول سرد، برای مبالغ بالاست در صورتی که استفاده از کیف پول گرم برای نظم دادن و جلوگیری از گم شدن بیت کوین ها، متداول تر است. در ادامه به معرفی چند نوع کیف پول گرم یا آنلاین از جمله کیف پول آنلاین وب میپردازیم.

Desktop wallet  یا کیف پول دسکتاپ

کیف پول دسکتاپ

 

این کیف پول ها برای لپ تاپ ها و پی سی طراحی شده اند. مزیت آن ها دسترسی حتی در نبود کا اینترنت است. این کیف پول در نسخه هایی برای سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، مک و اوبونتو ارایه شده است. یکی از معروف ترین آن ها با توجه به امنیت، کیف پول Armory است. چند کیف پول دسکتاپ متداول دیگر عبارتند از: Multibit، mSIGNA و Hive

Mobile wallet  یا کیف پول موبایل

کیف پول موبایل

با توجه به کاربرد روزمره ی تلفن های هوشمند، استفاده از والت های گوشی های هوشمند قابل توجیه است. کیف پول های Mycelium و Blockchain هر دو برای پلتفرم های اندروید و IOS ارایه شده. نسخه ی مناسب برای سیستم عامل بلک بری نیز Bittoin Wallet  است. از ویژگی های بارز  کیف های موبایل علاوه بر تمهیدات امنیتی پیشرفته، قابلیت کد QR برای پرداخت های فوری است.

 کیف پول  آنلاین وب

کیف پول انلاین وب

این خدمات توسط شرکت های خدمات کیف پول شخص ثالث در فضای ابری ارائه می شود. دسترسی به این کیف پول ها، تنها از طریق اتصال به اینترنت امکان پذیر است. Coinbase ، Circle  و  blockchain  چند مورد از ارائه دهندگان این خدمات هستند. همچنین کیف پول Bitgo از نوعی الگوریتم امنیتی برای قفل کردن حساب ها استفاده می کند. از طرفی، کیف پول Coinkite، امکان ایجاد حساب های مالتی یوزر را فراهم می کند.

برای آشنایی با کیف پول سرد یا آفلاین اینجا را کلیک کنید.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید