اکنون کمتر از 100 روز به سومین رویداد هالوینگ بیت کوین باقی مانده است رویدادی که باعث می شود پاداش مربوط به هر بلوک تازه استخراج شده به 6.25 BTC کاهش یابد.از نظر تاریخی ، بیت کوین در ماه های نزدیک به  رویداد هالوینگ، رشد چشم گیری داشته  و اکنون نیز طی یک ماه گذشته  بیش از 32 درصد رشد داشته است.

به همین ترتیب ، طبق گفته معامله گر برجسته و تحلیلگر فنی Rekt Capital ، بیت کوین در نتیجه هالوینگ اول و دوم خود  به ترتیب رشدی  13378 درصدی و 12،160 درصدی داشته است.به این ترتیب ، اگر بیت کوین در هالوینگ سوم نیز عملکرد مشابهی داشته باشد ، می تواند در آینده ای نزدیک  به ارزشی بین 385،000 دلار و 400000 دلار برسد. حال اگر تاریخ یک بار دیگر تکرار شود ، اکنون هر کسی  که بیت کوین را با قیمت فعلی 9،200 دلار خریداری کند ، می تواند به سود بالایی دست پیدا کند.  با این حساب ، بیایید قبل از رسیدن به هالوینگ بعدی، سه روش مهم کسب سود از بیت کوین را با هم مرور کنیم:

صعود با قرارداد آتی (Bitcoin Futures)

به طور خلاصه قراردادهای آتی یا Bitcoin Futures نوعی از قراردادهای مالی هستند که جزو مشتقات محسوب می شوند. در مورد معاملات آتی بیت کوین ، می توان چنین توضیح داد که این قراردادها،روند تغییر  ارزش بیت کوین را مشخص می کنند و به خریداران و فروشندگان این امکان را می دهند که در مورد قیمت و تاریخ به توافق برسند تا بعداً با یکدیگر  معامله انجام دهند ؛صرف نظر از اینکه ارزش فعلی بیت کوین در زمان پایان قرارداد چقدر است.

به همین دلیل ، اگر فکر می کنید که ارزش بیت کوین در حال حاضر کم بوده و احتمالاً در آینده رو به افزایش است ، پس قراردادهای آتی به طور بالقوه می توانند به شما اجازه دهند که بیت کوین را با قیمتی پایین تر از نرخ بازار در تاریخ عقد قرارداد خریداری کنید.به عنوان مثال ، اگر بیت کوین تا تاریخ قرارداد 30 درصد افزایش یابد ، باز هم می توانید  BTC را با  قیمت  تعیین شده در قرارداد آتی به فروش برسانید.

اگرچه این ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما معاملات آتی مدرن بیت کوین، با ایجاد امکان  تسویه معاملات از طریق  استیبل کوین ها  یا ارزهای دیجیتال موجود همچون  بیت کوین به صورت خودکار،  باعث شده اند که این فرآیندها در عمل به حقیقت بپیوندند. در میان این مبادلات ، StormGain احتمالاً کاملترین تجربه را ارائه می دهد ، زیرا این امکان را فراهم می کند تا با افزایش  150 برابری لوریج ها ، سود کاربران نیز افزایش یابد.این در واقع به این معنی است که معامله گران می توانند سود خود را تا 150 برابر بیشتر  کنند ، و اطمینان حاصل کنند که حتی معامله گران با سرمایه ناچیز نیز می توانند قبل از هالوینگ بعدی ،از طریق سرمایه بیت کوینی خود به سود بالایی دست پیدا کنند.

متوسط هزینه دلاری، میزان ضرر و زیان شما را کمتر می کند

شاید به این فکر کنید که به جای اینکه سرمایه خود را برای مدتی طولانی نزد خود نگه دارید بهتر است آن را در بیت کوین سرمایه گذاری کنید و از سود آن بهره ببرید. اما باید بدانید که سرمایه گذاری هنگفت در بیت کوین ممکن است شما را به ورطه نابودی بکشاند.بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که  اگر به تدریج مبالغ کوچکتری را در بیت کوین سرمایه گذاری کنید ، می توانید از قرار گرفتن در معرض مخاطرات ناخواسته سرمایه گذاری های هنگفت که در زمان به اوج رسیدن قیمت بیت کوین اتفاق می افتند و بازدهی مثبت در سرمایه گذاری را دشوارتر می کنند، دوری کنید .به این ترتیب ، سرمایه گذاری تدریجی در بیت کوین به شما این امکان  را می دهد که  قیمت ورودی خود را متعادل کنید .

همچنین این امر باعث می شود تا  به طور تصادفی  بیت کوین را با قیمتی بالا خریداری نکنید. بر اساس پلت فرم آموزشی LookIntoBitcoin ، مهم ترین ارزدیجیتال  در بازار رمز ارزها  ،در 3/94 درصد از عمر خود، ارزشی  پایین تر از ارزش کنونی اش داشته است.  این بدان معنی است که حدود پنج درصد سرمایه گذاری های بیت کوینی که بطور مرتب در طول این مدت انجام شده اند ، منجر به ضرر شده اند ، در حالی که تقریبا 95 درصد این سرمایه گذاری ها سودآور بوده اند.برای اینکه بتوانید مزایای متوسط هزینه دلاری(dollar-cost averaging) سرمایه گذاری های  بیت کوینی را به خوبی درک کنید  ،می توانید  از dcaBTC برای تخمین میزان سود خود، درصورت سرمایه گذاری تدریجی بین دو تاریخ مشخص، استفاده کنید.

به عنوان مثال ، سرمایه گذاری 100 دلار در هفته بین تاریخ  2 فوریه 2019 تا 2 فوریه 2020 می تواند یک سرمایه گذاری 5،300 دلاری را به یک سرمایه بیت کوینی به ارزش 7318 دلار تبدیل کند. که این رقم معادل سودی 38 درصدی است؛البته این سود بدون در نظر گرفتن هر گونه سودی است که قرار است در نتیجه هالوینگ بعدی به سرمایه مذکور تعلق گیرد.

علاوه بر این ، به لطف پلت فرم هایی مانند XCOEX ، اکنون می توانید از طریق خرید فوری بیت کوین، فقط طی چند ثانیه ،در بیت کوین سرمایه گذاری کنید.این پلت فرمها ،دبیت کارت ها ، کارتهای اعتباری و انتقال وجه الکترونیکی  را می پذیرند و به شما این امکان را می دهند که در کمتر از دو دقیقه سرمایه گذاری کنید . این پلت فرم ها، کار را برای کسانی که کمبود وقت دارند  آسان کرده است.

روی لیستی از ارزهای دیجیتال مختلف سرمایه گذاری کنید

در اکثر اوقات ، سرمایه گذاران مبلغ محدودی برای سرمایه گذاری در بازار دارند و یا صرفاً وقت کافی برای ارزیابی صحیح ارزهای دیجیتال موجود در بازار  و یافتن ارزدیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری را ندارند.

به این ترتیب ، این سرمایه گذاران ممکن است وسوسه شوند که صرفاً روی یک ارز دیجیتال واحد سرمایه گذاری کنند ؛ به این امید که در درازمدت بتوانند از بازگشت سرمایه خود سود ببرند.با این حال ، همانطور که بارها و بارها دیده ایم ، بیت کوین همیشه سودآورترین ارز دیجیتال نیست. به عنوان مثال ، در شش ماه گذشته ، ارزهای متعددی از جمله Ethereum Classic (ETC) ، Tezos (XTZ) و Cosmos (ATOM) همگی بهتر از بیت کوین عمل کرده اند.

به همین دلیل ، به کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند پیشنهاد می شود که در کنار بیت کوین ،در ارزهای دیجیتال دیگری نیز سرمایه گذاری کنند.چون این کار بازدهی سرمایه آنها را بالاتر می برد.در حال حاضر انواع مختلفی از صندوق های سرمایه گذاری شاخص(index funds) وجود دارند که به سرمایه گذاران این امکان را می دهند که همزمان در  چندین ارز دیجیتال مختلف سرمایه گذاری کنند.

به عنوان مثال ، صندوق سرمایه گذاری شاخص Bitwise 10 بزرگترین ارزهای دیجیتال موجود  در بازار را دنبال می کند و تقریباً در دو سال گذشته نسبت به سرمایه گذاری های بیت کوینی بهتر عمل کرده است.در اکثر اوقات ، صندوق های سرمایه گذاری شاخص به طور خودکار توسط یک مدیر، مجدداً بالانس می شوند و سرمایه ها  به صورت  دوره ای به ارزهایی با عملکرد بهتر اختصاص می یابند. اما برخی از این صندوق ها  ، یک سبد ثابت از  ارزهای دیجیتال را دنبال می کنند.

به این ترتیب ، با سرمایه گذاری در صندوق شاخصی که هم بیت کوین و هم دیگر ارزهای دیجیتال را دنبال می کند ، می توانید از هرگونه سود مربوط به هالوینگ بهره ببرید و در عین حال این شانس را پیدا که از سرمایه گذاری در دیگر آلت کوین هایی که عملکردی بهتر از بیت کوین دارند بهره ببرید.