مدل کوانتومی جدید پیش بینی می‌کند که قیمت بیت کوین در سال 2021 و قبل از آغاز روند صعودی سال 2022 به کف قیمت خود می‌رسد

بر اساس مدل جدید پیش‌بینی قیمت بیت کوین که مبتنی بر آنالیز کوانتومی است ، قیمت بیت کوین تا قبل از شروع روند صعودی بعدی در سال 2022 ، احتمالا تا حدود 2،000 دلار کاهش می‌یابد.

کریپتو وال(CryptoWhale)، تحلیلگر توییتر ، در تاریخ 2 ژوئن مدل جدیدی را ارایه کرد و ادعا کرد که با استفاده از آنالیز کوانتومی می‌توان قیمت آینده این ارز دیجیتال پیشرو را پیش‌بینی کرد.

  مدل Fermions Flows یا FF  ، که توسط کریپتو وال معرفی شده است پیش بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین در سال 2021 و قبل از آغاز روند صعودی بعدی در سال 2022 ،‌به کف قیمت خود رسیده و تا 2،000 دلار کاهش خواهد یافت.

آیا فیزیک کوانتومی با بیت کوین ارتباطی دارد؟

فرمیون (Fermions) ، که نام مدل مذکور از آن گرفته شده است ، ذرات ریز اتمی هستند که از آمار فرمی – دیراک (Fermi-Dirac)پیروی می‌کنند و عموماً دارای یک اسپین نیم‌صحیح هستند.آمارهای فرمی– دیراک توزیع ذرات بر روی حالت‌های انرژی در سیستم‌های متشکل از بسیاری از ذرات یکسان را توصیف می‌کند ، جایی که هیچ یک از ذرات نمی‌توانند همزمان یک حالت کوانتومی یکسان را اشغال کنند. این احتمال وجود دارد که کریپتو وال از این سیستم برای شبیه سازی مدل پیش‌بینی قیمت قیمت بیتکوین استفاده کرده است.

از روند نزولی کوتاه‌مدت تا چشم‌انداز میان‌مدت

کریپتو وال شش سال را صرف ساختن این مدل کرده است و ادعا می‌کند که مدل وی “از سال 2018  تا کنون کلیه حرکات اصلی بیتکوین در هر سال را به طور موثری پیش‌بینی کرده است.”

در تصویری که وی در توییت خود منتشر کرده است، یک بخش از قیمت BTC با توزیع نقاط داده‌ایی و فراز و فرودها نشان داده شده است که یک دوره زمانی بین سال‌های 2012 تا 2022 را پوشش می دهد. دو منطقه روی تصویر وجود دارند که به عنوان فازهای فرمی- دیراک مشخص شده‌اند ، که یکی از اواسط سال 2014 تا آغاز سال 2016 را نشان می‌دهد دیگری در حال شروع شدن است.

خبر بد برای خریداران بیت کوین این است که این مدل پیش بینی می‌کند تا پایان سال جاری قیمت این ارز دیجیتال با افتی شدید مواجه شده و به قیمتی کمتر از 4000 دلار برسد؛ همچنین این احتمال وجود دارد که قیمت آن به زیر 2000 دلار نیز برسد.

سپس یک بهبودی در اواسط سال 2021 و رسیدن به قیمت حدودا 6000 دلار پیش بینی می‌شود ، و پس از آن تا پایان آن سال ،باید منتظر افت دیگری تا زیر 4000 دلار باشیم. طبق این مدل ، سپس روند صعودی بعدی بیت کوین آغاز شده و بیت کوین تا اواسط سال 2022 ، رکورد 24000 دلار را خواهد شکست.

CryptoWhale قول داده است یک فایل 27 صفحه ای را در اواخر این ماه منتشر کن و مدل را به طور کامل توضیح دهد. اما اگر تجزیه و تحلیل کوانتومی بتواند قیمت بیت کوین را به طور دقیق پیش بینی کند ، پیش بینی های اخیر آدام بک ، و استدلال مدل سهام به جریان PlanB می تواند در واقع بسیار نادرست باشد.