چندین ارز دیجیتال مهم در سطوح پایین تر با حجم خرید بالایی مواجه شده اند که این نشان دهنده آن است که بیت کوین پس از به دست آوردن پشتیبانی ، احتمالاً روند صعودی را  از سر خواهد گرفت .بیت کوین (BTC) در تاریخ 7 ماه مه به قیمتی بیش از  10،000 دلار صعود کرد و دقیقاً وقتی همه خود را برای هاوینگ سوم بیت کوین که از مدت ها قبل پیش بینی شده بود، آماده می کردند،برترین ارز دیجیتال در رده بندی در CoinMarketCap – یعنی بیت کوین –  با افتی 15 درصدی روبرو شد و به قیمت  8.130.58 دلار رسید.

با این حال ، سقوط شدید قیمت بیت کوین  منجر به افزایش فروش نشده است و این نشان می دهد که معامله گران تحت تاثیر احساسات قرار نگرفته و در حال دامپینگ کردن پوزیشن های خود نیستند. همین امر نشان می دهد که احساسات برای ادامه خرید فروکش کرده است.

هنگامی که بیت کوین سقوط می کند ، بیشتر ارزهای رمزنگاری شده دیگر  را به همراه خود پایین  می کشد ، اما این نکته را هم باید یادآوری کنیم که چندین ارز رمزنگاری شده مهم وجود دارند که طی چند هفته گذشته روندی صعودی داشته اند. اصلاح قیمتی در  یک روند صعودی،  برای معامله گرانی که قبلا از غافله عقب مانده بودند، فرصت خرید ایجاد می کند.با رسیدن به زمان رویداد هاوینگ بیت کوین در کمتر از دو روز ، احتمالاً با نوسانات بالایی مواجه خواهیم شد.  بنابراین ، طی چند روز آینده ، معامله گران ممکن است به فکر مدیریت مناسب  باشند تا بتوانند ریسک خود را کنترل کنند.بیایید با 5 ارز دیجیتال برتر که می توانند فرصت های تجاری جذابی را در کوتاه مدت فراهم کنند آشنا شویم:

BTC / USD

بیت کوین (BTC) در تاریخ 7 ماه مه از مرز  9.200 دلار عبور کرد  و در همان روز به اوج قیمت خود یعنی  10،058.52 دلار رسید.این در حالی اتفاق افتاد که قبل از آن ثابت شده بود که رسیدن به سطح 10،000 دلار ، بسیار دشوار است.پس از یک اصلاح قیمت جزئی در 8 و 9 مه ، جفت ارز  BTC / USD در شامگاه شنبه سقوط کرد. عدم موفقیت خریداران در حفظ قیمت بالاتر از مقاومت قبلی ، حمایت 92000 دلاری را به دنبال داشته است و می تواند باعث فروش خریداران و آغاز پوزیشن های فروش توسط فروشندگان شود.این جفت ارز در حال حاضر در داخل یک کانال صعودی در حال معامله است که قیمت آن  بین خط پشتیبانی و خط مقاومت کانال در حرکت است.10،000 دلار نزدیک به خط مقاومت کانال بود و سقوط این جفت ارز نیز به 8،130.58 دلار بود ، که دقیقا بالاتر از کف کانال است.تغییر جهت شدید در این سطح ، همانطور که از دنباله لانگ در قسمت نزولی مشاهده می شود ، نشانه ای مثبت است.

این نشان می دهد که فروشندگان وحشت نکرده اند اما از پایین کشیدن قیمت تا کف کانال برای خرید استفاده کرده اند. تا زمانی که قیمت درون کانال باقی بماند ، روند صعودی باقی می ماند و با کاهش تا کف کانال می توان خریداری کرد.اولین نشانه نزولی ، افت قیمت به زیر قیمت کف کانال خواهد بود. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، باید از پوزیشن های لانگ جلوگیری شود تا بار دیگر یک خرید جدید شکل نگیرد.تایم فریم  4 ساعته نشان می دهد که قیمت در یک دوره کوتاه مدت  به شدت کاهش یافته است (طریق فلش آبی رنگ در نمودار).و این ریزش به حدی قوی بوده که شاهد یک سایه بلند در کندل مربوطه هستیم.

  معامله گران با نگاهی  به چارت 30 دقیقه ای ، می توانند ببینند که این جفت ارز در مدت 30 دقیقه از 9،566.52 دلار به 8،130.58 دلار کاهش یافته است.  چنین سقوطی معمولاً نشان دهنده فروش توسط نهنگ های بزرگ است.

با این حال ، نکته مثبت این است که قیمت از 8،130.58 دلار به شدت بهبود یافته و از آن زمان تا کنون در قیمتی  بالای 8،500 دلار معامله می شود.این ریکاوری ممکن است با  مقاومت سخت بین 8،960.97 دلار و 9156.94 دلار مواجه شود  ، که مربوط به سطح فیبوناچی اصلاحی 50٪ و 61.8٪ این مرحله از نزول  است.اگر این جفت ارز به  8،500 دلار برسد، می تواند نقطه ورود خوبی برای معامله گران با حد ضرر(stop-loss) در زیر قیمت کف کانال با هدف رسیدن به قیمت 9،600 دلار و سپس 10،000 دلار باشد.

برعکس ، اگر در افت بعدی،قیمت به زیر 8،500 دلار برسد ، معامله گران می توانند صبر کنند تا قیمت از کف کانال عبور کند ، که این امر می تواند با حد ضرری که دقیقاً زیر کف کانال قرار دارد فرصت خرید دیگری را ایجاد کند.اگر خریداران قیمت را به زیرکف  کانال بکشانند ، این امر می تواند نشانگر رسیدن قیمت به حمایت زیر 8000دلار  باشد.

ETH / USD

اگرچه اتر (ETH) در 29 و 30 آوریل توانست کف کانال صعودی را بشکند ، اما فروشندگان نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.در نتیجه ، اصلاحاتی انجام شد که منجر به ایجاد پشتیبانی ر  میانگین متحرک ساده 20 روزه روی قیمت 204 دلار شد.با این حال ، امروز اتر -که در رتبه بندی  CoinMarketCap  در رده دوم قرار دارد – به شدت افت کرد و  پایین تر از هر دو میانگین متحرک و قیمت کف کانال صعودی قرار گرفت.به همین دلیل ، میانگین متحرک نمایی 10 روزه (203 دلار) اندکی کاهش یافته و شاخص قدرت نسبی(relative strength index) در محدوده منفی قرار گرفته است.این نشان می دهد که خریداران تلاش می کنند تا بازگردند. برای ثبیت یک تغییر در روند ، قیمت باید زیر کف کانال باشد.در حال حاضر قیمت از کف کانال عبور کرده است که این یک نشانه مثبت است.این نشان می دهد که خریداران این زوند نزولی را فرصتی برای خرید می دانند.احتمالاً این جفت ارز در عبور  از خط نزولی ،یک جهش خواهد داشت.

جفت ارز  ETH / USD در تلاش است تا حرکت خود را از کف کانال معکوس کند.  با این حال ، فروشندگان از  سطح مقاومت  فیبوناچی 38/3 درصدی  از سطح پائین ترین سطح کاهش ، که در 193.946 دلار  قرار دارد ،دفاع می کنند.پایین آمدن قیمت به زیر 181.40 دلار ، نشانه عدم ثبات است که می تواند به کاهش قیمت به زیر  167 دلار و پایین تر از آن به 150 دلار منجر شود.بنابراین ، معامله گران می توانند پوزیشن های فروشی زیر 181 دلار با حدضرری که کمی بالاتر از 194 دلار است ، را باز کنند.برعکس ، اگر قیمت از کف کانال بالاتر برود ، این امر میتواند سیگنال کاهش خرید باشد.  بنابراین ، خریداران می توانند با حد ضرر 181 دلار ، از کانال عبور کرده و خرید کنند.اگر خریداران قیمت را به بالاتر از سطح مقاومت 197.821 – 201.696 $ بکشانند ، احتمالا روند نزولی مجددا از سر گرفته می شود.ز آنجا که بازارها بی ثبات هستند ، معامله گران باید حد ضرر خود را افزایش بدهند تا ریسک آنها کاهش یابد.

XTZ / USD

تزوس  (XTZ) در داخل کانال صعودی معامله می شود  که نشان می دهد روند صعودی آن رو به  افزایش است.با این حال ، فروشنگان  طی روزهای گذشته از سطح 3 دلار حمایت کردن.اگرچه فروشندگان  در 29 و 30 آوریل از این سطح فراتر رفتند ، اما موفق به شکست مقاومتی نشدند. تزوس که در رتبه بندی CoinMarketCap در جایگاه دهم قرار دارد ،در تاریخ 9 ماه مه ، به  زیر 3 دلار رسید. معاملات امروز شدت گرفت زیرا قیمت به پایین تر از پشتیبانی قوی  2.55 دلار سقوط کرد.اگرچه فروشندگان قیمت کف کانال را شکسته اند ، اما نمی توانند قیمت را زیر کانال نگه دارند. دنباله کشیده (long tail) روی نمودار شمعی (کندل استیک) نشان می دهد که خریداران به شدت از کف کانال دفاع می کنند. EMA  10روزه (در 2.72 دلار) با نزولی طولانی مواجه شده و   RSI دقیقاً بالای نقطه میانی قرار گرفته  است ، که این  نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از 2.55 دلار نگه دارند ، این می تواند فرصتی برای خرید ایجاد کند.احتمالاً جفت XTZ / USDاز  در منطقه 2.6015- 2.0686 $  با مقاومت مواجه خواهد شد ، که مطابق با سطح مقاومت  فیبوناچی اصلاحی 50٪ و 61.8٪ کننده آخرین لگ نزولی است.در صورت پایین آمدن قیمت از این منطقه مقاومت ، احتمال سقوط به 2.50 دلار و در زیر کف کانال وجود دارد. احتمالاً خریداران از این منطقه دفاع می کنند.  اگر قیمت از این منطقه خارج شود ، می تواند فرصت خریدی به معامله گران ارائه دهد.حد ضرر را می توان کمی پایین تر از 2.20 دلار نگه داشت. در روند افزایشی  ، صعود به 2.70 دلار و سپس به 3 دلار امکان پذیر است.معامله گران می توانند با افزایش قیمت ، حد ضرر را بالاتر بکشند.اگر شیب نزولی بعدی قیمت کف کانال را بشکند و زیر 2.240 دلار باقی بماند ، خریداران این  روند صعودی را نا معتبر تلقی خواهند کرد.اگر این سطح شکسته شود ، از تشکیل پوزیشن های لانگ  تا رسیدن به شکل جدیدی از خرید ، می توان جلوگیری کرد.

ADA / USD

از آنجایی که خرید خریداران در حمایت 0.0468137 دلار کاهش یافته بود، کاردانو ((ADA در سطحی بالاتر از مقاومت در  قیمت 0.0522712 دلار ، با مقاومت سختی روبرو شد.این معاملات تنگاتنگ حاکی از تعادل بین خریداران و فروشندگان است.این ارز دیجیتال که در رتبه بندی CoinMarketCap در جایگاه سیزدهم قرار دارد  به پایین $ 0.0427299 سقوط کرد اما ریکاوری  شدید آن  از سطوح  پایین ، خرید تهاجمی توسط خریداران  را نشان می دهد.  اگر خریداران بتوانند قیمت بالای 0.0468137 $ را حفظ کنند ، می تواند فرصتی برای خرید ایجاد شود.در مقابل ، قیمت پایین تر از 0.0468137 دلار باشد ، می تواند سیگنال نزولی باشد. در زیر این سطح ، ریتست 0.0427299 دلار امکان پذیر است.در صورت این سطح  پشتیبانی شکسته شود ، یک اصلاح (کورکشن) عمیق تر انجام می شود.

تایم فریم 4 ساعته جفت ارز  ADA / USD نشان می دهد که قیمت در محدوده 0.0543484 – 0.0461143 $ گیر کرده است.اگرچه گرچه قیمت پایین تر از این محدوده بود ، اما خریداران نمی توانند سطح پایین تری را حفظ کنند. این منجر به یک پولبک شدید شد که نشان از کاهش شدید خرید دارد.با این حال ، ریکاوری در منطقه 0.0477515- $ 0.0489368 $  با مقاومت مواجه می شود ، که این  مربوط به سطح مقاومت اصلاحی  فیبوناچی 50٪ و 61.8٪ از آخرین سقوط است.اگر خرید خریداران در روند نزولی بعدی به منطقه پشتیبانی 0.0468137 – 0.0461143 $ برسد  ، میزان تقاضا در سطوح پایین تری قرار خواهد گرفت.بنابراین ، معامله گران می توانند با عبور از  این محدوده با هدف 0.053 دلار خرید خود را انجام بدهند.گر فروشندگان  عقب نشینی کرده و قیمت پایین تر از 0.0461143 $ را حفظ کنند ، این روند صعودی  بی اعتبار خواهد بود.  اگر این اتفاق بیفتد ، احتمال سقوط شدیدتری وجود دارد ، از این رو ، تا زمانی که شکل جدیدی از خرید ایجاد شود ، معامله گران می توانند از جستجو برای پایین ترین قیمت اجتناب کنند.

NEO / USD

طیچند هفته گذشته NEO در کانال صعودی معامله شده است.گرچه خریداران در 8 مه خط مقاومت کانال را شکستند ، اما نتوانستند این شکست مقاومتی را حفظ کنند.در نتیجه ، این ارز دیجیتال که در رتبه بیستم فهرست CoinMarketCap  قرار دارد دوباره عقب نشینی کرد.  با این حال ، شیب مثبت هر دو میانگین متحرک و RSI در قلمرو مثبت ، به نفع خریداران است.امروز ، خریداران با افت موضع قیمت (dip) در  EMA 10 روزه  در سطح قیمت 9.8 دلار خرید داشته اند که این یک نشانه مثبت است.این نشان می دهد که خریداران برای ورود به پوزیشن های لانگ، منتظر افت قیمتی  عمیق تری نیستند.تا زمانی که قیمت در کانال باقی بماند ، این روند مثبت خواهد ماند.اولین نشانه نزول زمانی پدیدار می شود که  فروشندگان قیمت را به نصف پایین ترین قیمت کانال کاهش بدهند .

تایم فریم 4 ساعته نشان می دهد که عدم موفقیت فروشندگان در حفظ قیمت بالاتر از خط مقاومت کانال باعث جذب سودهای تجمیعی  شده است.این باعث می شود تا قیمت را به زیر خط مرکزی کانال کشیده شود.با این حال ، خرید شدید نزدیک به قیمت 9.64 دلار ، جفت NEO / USDارز  را به سمت نیمه اول کانال سوق داده است. این یک سیگنال مثبت است.  اگر فروشندگان بتوانند قیمت را بالاتر از 10.50 دلار بکشانند ، صعود به  خط مقاومتی کانال در  قیمت 11.30 دلار امکان پذیر است ، بنابراین معامله گران می توانند در قیمت  10.50 دلار و با حد ضرر زیر 9.60 دلار خرید کنند.از طرف دیگر ، اگر این جفت ارز زیر 9،63378 دلار سقوط کند ، سقوط به  زیر قیمت کف کانال امکان پذیر است.  عبور از این سطح همچنین می تواند فرصتی برای خرید کم خطر باشد.در این حالت ، حد ضرر می تواند درست زیر کانال نگه داشته شود ، زیرا اگر قیمت در زیر کانال باقی بماند ، احتمال اصلاح عمیق تری وجود دارد.