رویداد هاوینگ بیت کوین و شیوع ویروس کرونا هنوز هم در صدر اخبار جهان قرار دارند و تیتر اصلی کلیه رسانه ها را به خود اختصاص داده اند، اما موضوعات دیگری هم وجود دارند که می توانند ذهن شما را درگیر کنند.در این مقاله به چند مورد اشاره می کنیم که می توانند برای شما اهمیت داشته باشند:

شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که به شدت به حوزه ارزهای دیجیتال علاقه مند بوده و اخبار مربوط به این حوزه را مدام پیگیری می کنید ،شاید هم اطلاعاتی کلی در رابطه با این صنعت نوظهور دارید.در هر حال باید بدانید مطالب و اخبار دیگری غیر از قیمت بیت کوین یا شیوع ویروس کرونا نیز وجود دارند که می تواند برای شما جالب توجه باشند.

همانطور که می دانید شیوع ویروس کرونا به اغلب مشاغل آسیب زده و منجر به تعطیلی بسیاری از آنها شده است.همگان با این نظر موافقند که شیوع این ویروس همه گیر و خطرناک اقتصاد جهان را در رکودی بی سابقه فرو برده است.

از طرفی همزمانی این رویداد با رویداد بزرگ هاوینگ بیت کوین ،شرایط را عجیب و غریب تر کرده است.حالا کار به جایی رسیده که تمامی رسانه ها به صورت 24 ساعته به این و موضوع پرداخته و مخاطبین را با اخبار مربوط به این دو رویداد بمباران می کنند.اما میان این همه هیاهو و بمباران اخبار استرس زا و منفی،گاهی اوقات مردم نیاز به استراحت دارند ، بنابراین در اینجا پنج کار وجود دارد که می توانید انجام بدهید ؛کارهایی که به ویروس کرونا و هاوینگ بیت کوین مربوط نمی شوند!

آستین ها را بالا بزنید و یک ریگ ماینینگ بسازید

بیشتر سرگرمی ها گران هستند و استخراج ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست ، به خصوص تهیه تجهیزات مورد نیاز جهت ماینینگ  مطمئناً  ارزان نیست ، البته گزینه های ارزان تری نیز وجود دارند اما باعث می شوند که با قبض ماهانه برق سرسام آوری مواجه شوید. اما اگر شرایط مطلوبی وجود داشته باشد ، ممکن است علاقمندان بتوانند به سودآوری برسند! از آنجایی که تهیه یک ریگ ASIC استخراج بیت کوین نیاز به سرمایه ایی هنگفت دارد ، یک ریگ مبتنی بر یک واحد پردازش گرافیکی این کار را برای شما انجام می دهد . دستورالعمل هایی وجود دارند که به شما کمک میکنند چگونه تجهیزات مورد نیاز را خریداری کرده ،چطور آنها را سر هم کنید و از چه نرم افزاری برای استفاده از این تجهیزات استفاده کنید. یاد آوری می کنیم که جمع کردن این تجهیزات مخصوصاً برای افرادی که تجربه جمع کردن کامپیوترهای شخصی را دارند، بسیار آسان است .کسانی که در سیستم شخصی خود دارای تنظیمات بازی خوبی هستند ، می توانند از همین حالا شروع به استخراج کنند و اگر نتایج مثبت باشد ، می توانند در صورت نیاز کارت گرافیک به سیستم خود اضافه کند.سودآوری استخراج به چندین متغیر بستگی دارد.چند نکته مهم وجود دارد که ماینرها قبل از شورع به این کار باید بدان توجه داشته باشند.به عنوان مثال یک ماینر باید از اصطلاحات و موضوعاتی از قبیل قدرت هشینگ، دشواری استخراج شبکه ، قیمت برق در کشور ، و قیمت ارز به خوبی اطلاع داشته باشند.

معاملات آپشن و مارجین را به خوبی بشناسید

معاملات آپشن و مارجین هر دو جزو پیچیده ترین و دشوار ترین روش های معاملاتی  توصیف می شوند.هر دوی این موارد در گروه  معاملات پرخطر و البته پرسود قرار می گیرند ، و همین ویژگی هاست که آنها را جالب می کند.

قرارداد آپشن (options contract) به عنوان قراردادی تعریف شده است که به دارنده خود حق خرید و فروش دارایی با قیمتی از پیش تعیین شده در یک بازه زمانی خاص را می دهد.در اصل این قرار داد ، این امکان را به خریدار می دهد تا در زمان معینی بر روی  قیمت دارایی شرط ببندد و اگر خریدار معتقد است که قیمت بالا یا پایین می رود ، برای خرید فراخوان بگذارد و یا برای یک دارایی آپشن بگذارد.

معاملات مارجین به هر کسی امکان می دهد بر مبنای تراز حساب خود وام بگیرد و با مبالغی بیشتر یا کمتر معامله کند. این بدان معناست که معامله گران می توانند سود خود را چند برابر کنند ، اما به راحتی و با ریزش قیمت یک ارز نیز ممکن است  کل دارایی خود را از دست بدهند.

به عنوان مثال ، اگر یک سرمایه گذار تصمیم بگیرد که تراز 1000 دلاری خود را  با 10 برابر مارجین ،لوریج کند، درست مثل این است که وی 10000 دلار سرمایه گذاری کرده  بدون اینکه این مبلغ را در حساب خود داشته باشد.حال اگر معامله گر ،سینگال درستی را در بازار دنبال کند ، سودش ده برابر می شود ، اما اگر جهت بازار تغییر کند ، کمترین ضرری که معامله گر می کند این است که کل حساب وی لیکوئید می شود.

با استفاه از یک  گره بیت کوین به صورت غیر متمرکز عمل کنید

به عبارت ساده ، گره های بیت کوین ستون فقرات شبکه هستند. به محض اینکه ماینرها در شبکه  معاملات را پردازش کنند و بلاک های جدید “ایجاد” کنند ، یک سابقه از فعالیت گره ها در بلاکچین ذخیره می شود.از ابتدا قرار بود که ماینرها به عنوان گره نیز عمل کنند ، اما ظهور “مایننیگ پول ها ” شرایط را تغییر دادند.

اجرای یک گره برای حفظ شبکه بیت کوین مفید است زیرا این گره ها هستند که اعتبار کلیه تراکنشات را تایید می کنند. استفاده از یک کیف پول مبتنی بر وب یا لایت کلاینت، هیچ چاره ای برای شما باقی نمیگذارد جز اینکه  به گره ای که از طریق آن معاملات انجام می شود اعتماد کنید ، این در حالی است که پخش کنندگان معاملات شخص ثالث به برخی از داده های کاربران  دسترسی دارند.

برای کسانی که به حریم شخصی خود اهمیت می دهند ، اجرای گره راهی برای کنترل تراکنشات به صورت شخصی است.استفاده از این روش  بسیار امن بوده و حریم خصوصی شما را حفظ می کند ضمن اینکه نیازی به اعتماد کردن به یک سرویس شخص ثالث نیز وجود نخوهد داشت.

اجرای گره در واقع کار سختی نیست و نیاز به دانش گسترده ای ندارد! هر کسی می تواند این کار را انجام دهد البته مسئله مهم این است که اجرای یک گره به فضای ذخیره سازی زیادی احتیاج دارد زیرا بیت کوین بلاکچین در زمان نوشتن تقریباً نباز به  275 گیگابایت دارد.

با تحقیق در مورد سایر حوزه های جالب و پیشرفته ، فعالیت های خود را متنوع کنید

صنعت کریپتو  یکی از روش های سرمایه گذاری جالب و البته مبهم است که هر کسی را می تواند به خود جلب کند. اما بخش های دیگری وجود دارند که می توانند برای علاقه مندان به تکنولوژی جالب باشند. تحولات سریع در حوزه هوش مصنوعی ، داده کاوی ژنتیکی و … فقط برخی از حوزه های نوپایی هستند که مطمئناً ذهن اکثر سرمایه گذاران کریپتو را می توانند به خود مشغول سازند.

از بیت کوین برای کمک به آسیب دیدگان ویروس کرونا استفاده کنید

قرنطینه اجباری ناشی از همه گیری ویروس کرونا ، زندگی روزمره همه را تغییر داده است ، اما برای کسانی که به طور مستقیم از جانب این ویروس کشنده دچار آسیب شده اند ،شرایط  غیرقابل تصور است.شاید ما نتوانیم کارهای زیادی برای آنها انجام بدهیم. پیروی از قوانین و در خانه ماندن می تواند به شیوع کمتر این بیماری کمک کند ، اما کسانی که حتی چند ساتوشی پس انداز کرده اند می توانند کارهای بزرگی در این رابطه انجام بدهند. صلیب سرخ ایتالیا در اوایل ماه مارس اقدام به  جمع آوری کمک های مالی از طریق  بیت کوین کرد و تنها در سه روز توانست مبلغ تعیین شده را جمع آوری کند.از مبلغ جمع آوری شده قبلی برای ساخت و برپایی ایستگاههای فوریت های پزشکی استفاده شد و اکنون نیز یک مبلغ جدید برای جمع آوری تعیین شده است. در حال حاضر بسیاری از سرمایه داران در این چالش همیاری شرکت کرده و از این مسیر به عنوان راهی برای کمک به افراد نیازمند استفاده می کنند.

فقط سرخودتان را گرم کنید و مثبت فکر کنید

اینها تنها چند مورد از مواردی هستند که مردم می توانند برای مبارزه با هجوم اطلاعات منفی ناشی از شیوع ویروس کرونا استفاه کرده و ذهن خود را مشغول کنند. قطعا موارد دیگری نیز وجود دارند که می توانند برای شما جالب توجه باشند.پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.