استخر بیت کوین به چه معناست و چه فایده ای دارد.

چرا برای ماینینگ بیت کوین باید در یک استخر عضو شد. در ادامه به تشریح کامل این موضوع می پردازیم.guess the weight of the cake

تصور کنید در یک مسابقه شرکت کرده اید که باید با دیدن یک کیک شکلاتی بتوانید قیمت آن را بدست بیاورید. شما می توانید با محاسبات ریاضی و قوانین فیزیک این کار را انجام دهید. ابتدا چگالی کیک را پیدا کرده و با توجه به حجم کیک، وزن آن را محاسبه می کنید. یک راه حل دیگر هم وجود دارد. تا جایی که می توانید از حدس و گمان استفاده کنید. اگر شما اولین نفری باشید که وزن درست کیک را حدس بزند، برنده جایزه هستید. تصور کنید که شما قادرید هر دو ثانیه یک حدس بزنید ولی رقیب شما در هر یک ثانیه یک حدس می زند؛ واضحا شانس رقیب شما در این بازی بیشتر از شماست. شما با تعدادی از رقیبان همگروه می شوید و با هم قرار میگذارید که جایزه را به نسبت توانایتان در حدس زدن بین خودتان تقسیم می کنید. یعنی هر کسی که سرعت حدسش بیشتر باشد، سهم بیشتری از جایزه می برد. حال هرچه گروه تان بزرگتر شود شانس شما برای بردن جایزه بیشتر می شود در نتیجه پول بیشتری عایدتان می شود.

 

ماینر ها در استخر بیت کوین

حال به حوزه ی ماینینگ و بیت کوین بر می گردیم. برای استخراج یک بلاک باید هش hash آن را حدس بزنید. فرض کنید ماینر شما با قدرت پردازش 14 هش بر ثانیه کار می کند. چنانچه شما ماینر را در یک استخر کریپتو یا pool عضو کنید در واقع با دیگر ماینر های عضو استخر همگروه شده اید. حالا استخر مربوطه درامد حاصل از استخراج را بین اعضا به نسبت هش ریت hash rate اعضا تقسیم می کند.

اوگوی استخر ماینینگ antpool

در دنیای کریپتو یا ارز دیجیتال استخر های بیت کوین زیادی وجود دارند که هر کدام قوانین و نرخ دستمزد خاص خودشان را دارند. برای مثال استخر های کوچکتر با نرخ دستمزد بیشتر، سعی در جلب ماینر های بیشتر دارند. پس باید در هنگام اتنخاب استخر ماینینگ مورد نظر خود به نرخ دستمزد به ازای هر هش بر ثانیه توجه کنید. با توجه به رایج بودن دستگاه های ماینر ساخت شرکت بیت مین bitmain و مدل های انت ماینر antminer سعی داریم تا نحوه کانفیگ کردن دستگاه های ماینر و همچنین باز کردن حساب کاربری در استخر ماینینگ این شرکت یعنی انت پول antpool را توضیح دهیم.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید