غول تکنولوژی بلاک‌چین، بیتفوی، به منظور عرضه و انتشار یک حمایت مالی (فاند) اختصاصی ماینینگ بیت کوین برای نهادهای سرمایه‌گذاری، با یک شرکت سوئیسی شروع به سرمایه‌گذار مشارکت نموده است، این خبر در ۲۴ام آوریل در توییتر به تایید مدیران رسید.

Bitfury، شرکتی که نرم‌افزارهای مرتبط با تکنولوژی بلاک‌چین مختلفی را به همراه سرویس‌های ماینینگ توسعه داده است، فاینال فرونتیر، که در آن کمترین سهم را دارد، تایید کرد که تاییدیه قانونی برای این فاند را از لیختن اشتاین دریافت کرده است.

با محوریت و تمرکز بر موسسات، و با تعریفی که Bitfury از خلاقیتش برای این بخش نوظهور می‌نماید، این فاند به سرمایه گذاران اصلی، قابلیت دسترسی به دنیای ماینینگ بیت کوین را خواهد بخشید.

Bitfury سخت‌افزارهای این پروژه را نیز تهیه خواهد نمود، تا همچنین از مراکز مختلف ماینینگ شرکت برای استفاده از منابع انرژی و رسیدن به هزینه‌های مطلوب ماینینگ بهره گیری نماید.

عمران موولا، بنیانگذار فاینال فرونتیر، علاوه بر این به رویترز گفت: ” با کاهش قیمت بیت کوین (BTC) از اوج خود، همه روزه هنوز هم علاقه موسسات به آن در حال رشد است، و حالا دیگر شاید زمان مناسبی برای در نظر گرفتن سرمایه‌گذاری در ماینینگ بیت کوین به حساب آید.”
این حرکت برای بیتفوری در زمانی سازنده و مهم روی داد، درست در زمانی که در اوایل همین ماه لیست پنجاه شرکت برتر فوربس Forbes با ارزش‌های 1 میلیارد دلاری و یا بیشتر، از بلاک‌چین در جهان استفاده نمودند.

طبق گزارش کوینتلگراف، بخش ماینینگ مشکلاتی را در شش ماهه گذشته تجربه نموده است، سقوط قیمت در نوامبر گذشته به ۳۱۰۰ دلار، باعث جرقه خوردن زنجیره‌ای از اخطارها در بازار، از جانب بازیگران بزرگ مارکت گردید.
به خصوص در چین، یعنی جایی که در حال حاضر مقامات قصد توقف ماینینگ را دارند، شرکت کنندگان گفتند که قیمت پایین بیتکوین آنها را مجبور به رها کردن عملیات مستقل خواهد نمود.