بیت مین  و DMG Blockchain توافق نامه ای را امضاء کرده بودند که بر اساس آن دی ام جی بلاکچین به عنوان اپراتور تاسیسات ماینینگ در تگزاس معرفی شده بود.

بیت مین در ماه اکتبر ، خبر ساخت تاسیسات ماینینگ تگزاس با همکاری دی ام جی بلاکچین را اعلام کرد.اما جدیدا خبری منتشر شده است مبنی بر اینکه این  توافقنامه به دلیل عدم تحقق “هزینه ها  و راندمان  عملیاتی” فسخ شده است.بیت مین ، یکی از بزرگترین تولید کنندگان ماشین های ماینینگ بیت کوین در جهان و همچنین یکی از بزرگترین ماینرها در جهان محسوب می شود.

این شرکت تایید کرد که توافقنامه خود را با شرکت دی ام جی بلاکچین جهت اجرای تاسیسات ماینینگ تگزاس ، فسخ کرده است.دی ام اجی بلاکچین مستقر در ونکوور، روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: این دو شرکت به طور متقابل تصمیم گرفتند که توافقنامه موجود را که طی آن قرار بود DMG به عنوان اپراتور تاسیسات ماینینگ تگزاس با شرکت بیت مین همکاری کند ، فسخ کنند .

این شرکت کانادایی عدم تحقق “هزینه ها و راندمان عملیاتی” را دلیل این امر ذکر کرد . اگرچه اظهار داشت که این دو شرکت  همچنان به بررسی سایر فرصت های همکاری خواهند پرداخت.

بیت مین در اکتبر سال 2019 ،تاسیسات ماینینگ خود با نام  Rockdale را در تگزاس ، راه اندازی کرد.در زمان اعلام خبر راه اندازی این تاسیسات  ، این شرکت  ادعا كرد كه قصد دارد تاسیسات جدید خود را در این شهر تاسیس کند. به طوریکه این تاسیسات  “بزرگترین تاسیسات جهان برای استخراج بیت کوین” خواهد بود.آنها انتظار داشتند که این تاسیسات در آینده ظرفیتی بیش از 300 مگاوات داشته باشند.

هنوز مشخص نیست که آیا این مرکز هنوز به بهره برداری رسیده است یا خیر؟ و اینکه آیا بیت مین  اپراتور جدیدی را برای تاسیسات خود در تگزاس استخدام می کند یا اینکه خودش قرار است  مدیریت این تسهیلات را بر عهده بگیرد. در همین حال ، طبق گفته یکی از کارمندان سابق بیت مین ،بنا به دلایل نا مشخصی ، این شرکت در حال   کم کردن فعالیت ها و کاهش حضور جهانی خود است. در زمان انتشار این مقاله،بیت مین هنوز به درخواست ما برای اظهار نظر در این رابطه  پاسخی نداده است. دی ام جی بلاکچین نیز تا کنون از اظهار نظر در مورد وضعیت تاسیسات ماینینگ در تگزاس خودداری کرده است.

در همین حال ، مطابق بیانیه ایی که از سوی دی ام جی بلاکچین صادر شده است، این دو شرکت  همکاری های خود را برای سایر سایت های ماینینگ از جمله تاسیسات ماینینگ دریاچه کریستینای دی ام جی ادامه خواهند داد.در این بیانیه آمده است که بیت مین  به تازگی 1000 ماینر جدید را به سایت ارسال کرده است و هم اکنون این ماینرها  به طور کامل در حال فعالیت هستند.

اخیرا ماینرها در سرتاسر جهان علاقه زیادی به تگزاس نشان می دهند . زیرا این منطقه به دلیل برخورداری از منابع طبیعی فراوان، قادر به تولید  برق ارزان قیمت است.

در اوایل این هفته ، بلومبرگ گزارش داد که شرکت خدمات مالی ژاپنی SBI Holdings و ارائه دهنده خدمات اینترنتی GMO  ،جهت شروع  استخراج بیت کوین در تأسیسات Rockdale ،  که یک تاسیسات مستقر در تگزاس است و توسط  Northern Bitcoin AG  اجرا می شود، به توافق رسیده اند.همچنین Layer1 با پشتیبانی گروه ارز دیجیتال ، جهت تولید تراشه های ماینینگ و راه اندازی پست های برق خود در تگزاس ،سرمایه ایی بالغ بر 50 میلیون دلار جذب  کرده است.