برگر کینگ که یک برند مشهور از رستوران های زنجیره ای فست فود در جهان است، در آلمان پرداخت وجه از طریق بیت کوین را در وبسایت و برنامه موبایلی خود پذیرفته است.

بیت کوین اخیرا به گزینه های انتخابی جهت پرداخت وجه در وبسایت برگر کینگ و همچنین اپلیکیشن مربوط به این برند در آلمان اضافه شده است. ولی هنوز مشخص نیست که آیا به صورت فیزیکی و حضوری هم می توان در رستوران های برگر کینگ، که بیش از 600 شعبه از این رستوران ها در کشور آلمان وجود دارد، پول غذا را از طریق بیت کوین پرداخت کرد یا خیر؟

اولین بار نیست که برگر کینگ بیت کوین را به کار می گیرد
مطابق با وب سایت اطلاع رسانی در خصوص این شرکت، برگر کینگ در سال 1954 راه اندازی شد و شعبه اصلی و مرکزی آن در میامی، فلوریدا واقع شده است و در حال حاضر در 13 هزار نقطه در 98 کشور جهان، شعبه های برگر کینگ خدمات رسانی می کنند و روزانه پذیرای حدود 11 میلیون میهمان هستند. همچنین این وب سایت بیشترین درآمد سالیانه این فست فودها را 1.7 میلیارد دلار تخمین زده است.
در تابستان 2017، برگر کینگ در روسیه اعلام کرد که آنها در شعبه هایشان شروع به پذیرش پرداخت از طریق بیتکوین خواهند کرد و سپس ارز مجازی خاص خودشان به نام هوپرکوین (Whoppercoin) را در اواخر ماه آگوست معرفی کردند. همچنین در سال 2017، بیت کوین برای اولین بار مورد پذیرش شعبه های دیگری از این فست فودها در شهری از کشور هلند به نام آرنهم (Arnhem) قرار گرفت.

منبع: Cointeleghraph