تحلیلگران کریپتو در توییتر به طور کلی بیشتر ازهر زمان دیگری ،روند نزولی را در فضای معاملات ارزهای دیجیتال و بیت کوین تجربه کرده اند.این امر در درجه اول به دلیل سقوط بازار است که اخیرا به خاطر گسترش ترس میان انبوه مردم به وجود آمده است.در واقع این عدم قطعیت و تردید (FUD) است که به واسطه شیوع کویید 19 که معمولاً به آن ویروس کرونا گفته می شود ، در سراسر جهان گسترش یافته است.

تا قبل از این اتفاق ،صنعت کریپتو بزرگترین سقوط خود را تجربه کرده بود ، به طوریکه بیت کوین به قیمتی پایین تر از 4000 دلار رسید . این اتفاق ، بدترین سقوطی بود که صنعت کریپتو در طول تاریخ خود در طی یک روز تجربه کرده بود. همانطور که انتظار می رفت ، تحلیلگران توییتر با توجه به شیوع ویروس کرونا ، روند بازار کریپتو را روندی رو به افول تلقی کردند. قبل از بروز عارضه عدم قطعیت و تردید ناشی از شیوع ویروس کرونا، BTC به طور پیوسته به قیمت 10،000 دلار نزدیک می شد ، زیرا گمانه زنی ها در مورد وقوع رویداد هالوینگ در ماه مه همچنان قوت می گرفت.اما حالا ، آینده بیت کوین زیر سوال رفته است ، حتی بعید نیست که این ارز دیجیتال قدرتمند و مشهور در آینده ایی نزدیک به طور کامل از بین برود.

گسترش شک و تردیدها در مورد بقاء صنعت کریپتو

احساسات مردم در مورد صنعت کریپتو در فضای توییتر به شدت منفی شده است. در بیشتر موارد ، مردم در مورد کاهش ارزش بیت کوین که در چنین مدت کوتاهی اتفاق افتاده است ، ابزار ناراحتی و نگرانی می کنند.در حالی که برخی سعی دارند مسائل پیرامون این موضوع را به صورت طنز بیان کنند تا کمی احساسات نفرت آمیز مردم نسبت به این موضوع فروکش کند، اما در حقیقت هیچ امیدی به اصلاح دیدگاه مردم و شرایط موجود نیست.

یکی از کاربران در توئیت خود نوشت: “این امکان وجود دارد که هر محصولی در بازار برای مدتی شاهد کاهش قیمت و روندی نزولی باشد.بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست.خیلی از افراد تردیدها و عدم اطمینان خود را در فضای توئیتر منتشر می کنند و منجر به انتقال احساسات منفی خود نسبت به صنعت کریپتو به دیگران می شوند. حالا بسیاری از سرمایه گذاران شک دارند که بیت کوین بعد از گذر از این بحران دوباره بتواند به جایگاه قبلی خود برگردد.”

یکی دیگر از کاربران در توئیت خود نوشت: “به این نمودار لعنتی نگاه کنید.حتی اگر قیمت بیت کوین به 3000دلار هم برسد من حاضر نیستم دیگر روی آن سرمایه گذاری کنم.هشت سال طول کشید تا بیت کوین خودش را در میان سرمایه گذاران جا بیاندازد .حال حتی اگر این بحران را نیز پشت سر بگذاریم هشت سال دیگر طول بکشد تا مردم دوباره به آن اعتماد کنند.”

بازده بسیار زیاد در مقابل ریسک بالا: پلان B

اگرچه دیدگاه عموم مردم نسبت به روند بازار کریپتو منفی شده است اما ، برخی از کارشناسان با دیدگاهی منطقی تر به این فضا می نگرند.  برخی از کارشناسان ادعا می کنند که بعد از عبور از این بحران و نزول گسترده ، رشدی سرسام آور در انتظار این صنعت است.با توجه به سقوط اقتصاد جهانی ، از دید بسیاری از کارشناسان اقتصادی، بیت کوین به عنوان یکی از دارایی های امن شناخته می شوند.بنابراین ، انتظار می رود که به محض اینکه بازار سهام مجددا جان بگیرد ، بیت کوین نیز دوباره به دوران اوج خود باز گردد.

یکی از تحلیلگران توییتر که به خاطر کاربرد مدل ارزشیابی سهام به جریان (Stock-To-Flow )برای بیت کوین مشهور است ، اظهار داشته است که این نوسانات و سقوط های شدید در سیستم های موجود، از قبل پیش بینی شده اند.وی به این موضوع اشاره کرد که : برای دست یابی به بازده بالا باید به همان اندازه متحمل ریسک شوید. چون هیچ سودی بدون پذیرش ریسک به دست نخواهد آمد.